קיימות

ילד משקיף על המים

מדע למען חיים טובים יותר

אנחנו מחויבים לשיפור מתמיד של העסקים שלנו,
כדור הארץ שלנו והחיים עצמם.

קיימות ב- ‪3M‬

שמירה על העסקים ועל כדור הארץ, פירושה הגנה על משאבים טבעיים והעצמת אנשים וקהילות בעולם כדי לעודד קידמה.
המשמעות היא לשמור על איזון כלכלי, סביבתי וחברתי תוך התמודדות עם אתגרים גלובליים, ומעבר לכל- להתאחד תחת מטרה
משותפת: שיפור החיים באשר הם.

 


האסטרטגיה שלנו

 • המטרה שלנו היא לתמוך בקיימות ושמירה על העולם, במקביל להנעת צמיחה עסקית. המשמעות היא להתמודד עם אתגרים גלובליים כמו זמינות אנרגיה ואבטחה, מחסור בחומרי גלם, שמירה על בטיחות ובריאות האדם, חינוך ופיתוח, תוך שמירה על החזון שלנו לצמיחה:

  • הטכנולוגיה של ‪3M‬ מקדמת כל חברה.
  • המוצרים של ‪3M‬ משפרים כל בית.
  • החדשנות של ‪3M‬ משפרת חיים.

  בדומה לארגונים רבים, אנו שואפים לאזן שלושה עמודי תווך מרכזיים עליהם נשענת קיימות:

  • הצלחה כלכלית: פיתוח פתרונות מעשיים ויחודיים לאתגרים בתחום הקיימות.
  • הגנת הסביבה: לספק פתרונות ומוצרים מעשיים ויעילים להתמודדות עם אתגרים סביבתיים.
  • אחריות חברתית: לנהל שיחה מתמשכת ועקבית מול בעלי המניות לצורך שיפור מתמיד של העשיה שלנו בתחום הקיימות.

  למידע נוסף על דרכי ההתמודדות שלנו עם אתגרים גלובליים ‪(US, English)‬.


 • הדבר היחיד שאנחנו אוהבים יותר מרעיונות טובים הוא תוצאות טובות. כאשר זה נוגע לקיימות, המצוינות טמונה במעשים. החל מהפחתת פליטת גזי חממה ב57%, לשימוש מופחת במים ובחומרים מזהמים, המאמצים שלנו בתחום הקיימים משתלמים למידע נוסף ‪(US, English )‬.


מסר מאת המנכ"ל העולמי של ‪3M‬

 • Inge Thulin CEO

  ‪3M‬ פועלת לשיפור החיים עוד משנת 1902

  אנו שמים במרכז את האחריות לחברה ולסביבה המוטבעים בחזון החברה שלנו:

  • הטכנולוגיה של ‪3M‬ מקדמת כל חברה.
  • המוצרים של ‪3M‬ משפרים כל בית.
  • החדשנות של ‪3M‬ משפרת חיים.
  • עם פעילות בלמעלה מ-70 מדינות, ועם כ-55,000 מוצרים הנמכרים בכ-200 מדינות, אנו פעילים במשק כולו ומשקיעים את כל יכולתנו בפיתוח האנושות. למעשה מוצרי ‪3M‬ נמצאים בקרבת כל אדם כמעט בכל מקום ובכל רגע נתון- מה שמעצים בנו את תחושת העשייה והשינוי בכל עיר, ישוב ואדם.

  תקשורת מהירה ומתקדמת מקרבת אותנו במהירות להפיכת העולם שלנו לקהילה בינלאומית אחת, בעלת ערכים משותפים. יחד, אנו עומדים בפני מציאות מלאה באתגרים ואי וודאות לגבי זמינות אנרגיה, שינויים במזג אוויר, איכות וזמינות מים משתנה, מחסור בחומרי גלם, חינוך, פיתוח, בריאות האנושות וביטחון. הדינמיקות הללו מאתגרות את הצמיחה לקראת הדורות הבאים. לכן ‪3M‬ משתמשת בנכסיה הגדולים, רעיונות וחדשנות, כדי לענות על האתגרים הללו.
  באמצעות פעילותנו בתחומים מגוונים החל מרפואה, דרך אלקטרוניקה ועד רכבים, אנו ממציאים טכנולוגיות שעושות את חיי היום יום לקלים, בטוחים ומספקים יותר. להלן חלק מהדרכים בהן אנחנו מיישמים את הרעיונות והחדשנות שלנו ליצירת עתיד בר קיימא :

   

  1. בשנת 2014 זכינו בפרס ה-ENERGY STAR של הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה בשל המאמצים שלנו לשימור האנרגיה הבינ"ל. זו הייתה השנה העשירית ברציפות בה ‪3M‬ זכתה בתואר. בנוסף, זכינו להכלל במדד האחריות הסביבתית של הדאו-ג'ונס, מאז היווסדו ב-1999.
    
  2. פיתחנו והשקנו מספר עולה של מוצרים ייעודיים: פילמים חוסכי אנרגיה לטאבלטים, מדבקות Post-it®‎ ידידותיות לסביבה, פתרונות למיגון ואבטחת בניינים, פילמים גרפים, מערכת מידע כוללת בתחום הרפואה בשם 360 Encompass™‎ וטכנולוגיית LED חוסכת אנרגיה, וזוכת פרסים.
    
  3. תכנית הפחתת זיהום האוויר שלנו, זכתה להצלחה יתירה ועקבית. תכנית זו סייעה בצמצום פליטת גזי החממה ב-57 אחוזים משנת 2002 עד שנת 2013, עד לכדי המדד הבסיסי ביותר (גם אם מכירות החברה עלו בכ-30 אחוזים באותה תקופת זמן).
    
  4. אנו פועלים בתמיכה מתמדת להגנת ושחזור מערכות אקולוגיות חיוניות מסביב לעולם. בעבודה עם שותפים כמו The Nature Conservancy , חברת ‪3M‬ הוציאה יותר מ-21 מיליון דולרים כדי לשמר יותר ממיליון דונמים.
    
  5. רק בשנת 2013 השקענו יותר מ-61.6 מיליון דולרים בתחום זה ובפיתוח מוצרי ייעודים.
    
  6. בתחילת 2014 הצטרפנו לועדת הגלובל קומפקט של האו"ם. מרגע ייסודה, ערכי הליבה של חברת ‪3M‬ מותאמים לערכי הועדה. אנו גאים למסד את ההתחייבות שלנו ל-10 העקרונות של הועדה הנוגעים בזכויות אדם, עבדות, מודעות סביבתית, טוהר מידות וניקיון כפיים כדי להרחיב את השותפויות שלנו עם הועדה.

  בעוד שאנו חוגגים את ההישגים שלנו, אנו מכירים בגודל האתגרים הגלובליים אותם אנו מחפשים לפתור. דבר זה ידרוש מאיתנו שינויים בדרך בה אנו פועלים, בדרך בה אנחנו מקיימים החלטות ארוכות טווח ובאופן שיתופי הפעולה שלנו. אנו מאמינים באמונה שלמה שבעזרת עבודה עם הלקוחות והשותפים שלנו, ובעזרת עידוד האנשים שלנו להשתמש ביצירתיות ובתשוקה שלהם, אנו יכולים להניע את השינויים הנדרשים לטובת הצלחת העסק והחברה.
  אנשי ‪3M‬ הינם צוות מחויב, כ-90,000 אנשים חזקים, נחושים בסיוע ליצירת עתיד בר-קיימא. אנו עושים את זה ע"י עיצוב מוצרים שתומכים בדרישות הלקוחות שלנו, בהטבעת פתרונות חדשים בתהליך שרשרת האספקה שלנו, ומעל הכל – באיחודנו למען מטרה משותפת.
  אני גאה להיות חלק מקהילת ‪3M‬ המחוייבים למאמץ ונרגשים לקראת התפקיד ש- ‪3M‬ קיבלה על עצמה במתן סיוע לכולם, בכל מקום, לטובת חיים טובים יותר.

  אינגה ת'ולין
  יו"ר, נשיא ומנכ"ל


שמות המותגים הנ"ל הינם סימנים מסחריים של ‪3M‬
שנה מיקום
ישראל - עברית