שילוט ותימרור

ניראות מצילה חיים בכבישים

 • שלטים ותמרורים

  תשתית הכבישים אמורה לספק נוחות נסיעה ובטיחות מקסימלית על ידי הפיכת נתיב הנסיעה לגלוי ומתן הנחיות ברורות בכל שעות היום והלילה. נהגים מבוגרים יותר זקוקים ליותר זמן ואור כדי לקרוא שלטים ולקבל החלטות לעומת נהגים אחרים, ואילו נהגי משאיות, המבלים שעות רבות על הכביש, יושבים הרבה יותר גבוה ביחס לפנסי הרכב שלהם. המשמעות היא שכדי שהשלטים והתמרורים ייראו על ידי כלל הנהגים, חרוט האור המוחזר צריך להיות הרבה יותר רחב.

  יריעות מחזירות האור הראשונות לשילוט ותימרור התבססו על כדוריות זכוכית עם ציפוי רפלקטיבי. התוצאה הייתה החזר אור של 6% עד 8% מהשלט לעבר מקור האור ‬(פנס הרכב)‪. אולם 75 שנים מאוחר יותר, הטכנולוגיה מאפשרת תוצאות טובות כמעט פי עשר. מאז שנולדה טכנולוגיית המיקרו-פריזמטית, השילוט והתימרור השתפרו באופן משמעותי. הודות לשימוש בפולימרים קשיחים יותר ניתן לייצר גם יריעות מחזירות אור עמידות יותר בתנאי מזג אוויר שונים.

  בנוסף לשיפור החזר האור, חומרי היריעות הפריזמאטיות מחזירות האור של ‪3M‬ מציעים מספר יתרונות סביבתיים לעומת יריעות החרוזים מזכוכית, עם הפחתה של 97% בכמות התרכובות האורגניות הנדיפות, הפחתה של 77% בצריכת האנרגיה והפחתה של 46% בפסולת מוצקה במהלך הייצור.


מוצר מומלץ:

יריעות מחזירות אור לשילוט ותימרור ‪3M™ Diamond Grade™ DG³‬

 • יריעות שלטים ותמרורים מחזירות אור ‪3M™ Diamond Grade™ DG³‬

  לנסוע בבטחה, גם בחשכה

  יריעות ‪DG³‬ הן יריעות שילוט מחזירות אור ברמה הגבוהה ביותר שלנו. עם כמעט פי שניים החזר האור לעומת השילוט בדרגה הנמוכה יותר שלנו, יריעות השילוט של ‪3M‬ בדרגת יהלום ‪DG³‬ מסייעות ליצור שילוט בעל נראות גבוהה יותר, ושילוט כזה הוכח כאמצעי שמפחית תאונות ליליות בשיעור של עד 46%.*

  מידע נוסף על ‪3M™ Diamond Grade™ DG³‬ בהשוואה לסוגי יריעות אחרים ניתן לראות בעמוד הבא.

  ‪*Ripley, D.A, Howard R. Green Company, ITE AB04H313, Quantifying the Safety Benefits of Traffic Control Devices - Benefit-Cost Analysis of Traffic Sign Upgrades, 2005 Mid-Continent Transportation Research Symposium Proceedings.‬


מהו שלט/תמרור אפקטיבי?

 • שלט או תמרור אפקטיביים מושכים את תשומת ליבם של הנהגים ביום ובלילה. בלילה נהגים צריכים את רמת הבהירות הנכונה, ואילו במהלך היום הצבע והניגודיות הם קריטיים. באזורים שבהם יש סיכוי גבוה לתאונות, כמו אזורים של בתי ספר ואזורים שבהם מבוצעות עבודות בכביש, השימוש בצבעים פלורסנטיים משפר את הנראות בשעות היום.

  מהי מידת החשיבות של שלטים ותמרורים בוהקים יותר בלילה? מחקר מאוניברסיטת איווה מצא קשר ישיר בין רמת בוהק (החזר האור) של השלט לבין יכולתם של הנהגים לראות את השלט ואת המסר שלו. המשתתפים במחקר הצליחו לקרוא ולהבין שלטים ותמרורים בוהקים יותר במהירות רבה יותר. מחקר זה מציין כי שלטים בוהקים יותר דורשים פחות זמן של תשומת לב, מה שמאפשר לנהגים להתמקד יותר במשימת הנהיגה - יתרון חשוב במיוחד בעת נסיעה בלילה.


סימון ‪CE‬

 • סימון ‪CE‬ הוא הצהרה של היצרן (באמצעות בדיקות מאומתות על ידי צד שלישי) כי המוצר עומד בכל ההוראות המתאימות לחקיקה הרלוונטית ליישום ההנחיות המקובלות באירופה.

  סימון ‪CE‬ מספק לחברות גישה קלה יותר לשוק האירופי ולמכור את מוצריהן ללא צורך בהתאמה או בבדיקה חוזרת.

  מאז 2009, כל סוגי היריעות מחזירות האור של ‪3M‬ עומדות בכל התקנות האירופאיות המחמירות ליריעות מחזירות אור. סימון ‪CE‬ ומידע נוסף על המוצר (לוגו חברה, סדרת פריט ודרגה) מוטמעים כסימן הטבעה ביריעות.


אחריות מורחבת

 • לשקט נפשי

  אנו מחויבים לספק פתרונות בטיחות חדשניים שנועדו למקסם את הנראות והבטיחות בכביש.

  כחלק מההתחייבות הזו, אנו מציעים אחריות מורחבת על כל תמרורי התנועה הקבועים שלנו דרך רשת של יצרני תמרורים מוסמכים, שעוברים בקרה מדי שנה על ידי מומחי השירות הטכני של ‪3M‬.

  יצרני התמרורים המוסמכים על ידי ‪3M‬ מורשים לספק ללקוחות את היתרונות שבאחריות המורחבת של ‪3M‬ עבור תמרורי תנועה קבועים. יצרני התמרורים האלו עוברים הכשרה ותהליך ביקורת שנתית והם כפופים להנחיות ייצור קפדניות של ‪3M‬.


תהליך ייצור של תמרור ושילוט למדפסות דיגיטליות

 • הטכנולוגיה של הדפסה דיגיטלית חוללה מהפכה בייצור התמרורים והשלטים, והיא מציעה מהירות, גמישות ואיכות הדפסה מעולה וללא תחרות לעומת שיטות מסורתיות. ‪3M‬ הייתה מחלוצי הטכנולוגיה הזו, בשיתוף פעולה עם אחד מיצרני המדפסות הגדולים - ‪Durst‬, ובהמשך שיתפה פעולה גם עם חברת ‪EFI‬. ניתן לייצר שלטים ותמרורים בתהליך קצר יותר, אחיד, תוך הפחתת הפחת הנוצר בשיטות ייצור מסורתיות. התמרורים והשלטים עומדים בכל דרישות התקן.

  כל היריעות המיקרו-פריזמטיות ‪DS‬ של ‪3M‬ מתאימות להדפסה דיגיטלית, בעזרת דיו ייחודי שפותח במיוחד לשם כך. ניתן להדפיס אזורים גדולים בצבע אחיד, הנשמר לאורך זמן ועמיד בכל תנאי מזג אוויר.

  הדפסה דיגיטלית מאפשרת מהירות, קלות שימוש והדפסה לפי דרישה, עם תיכנון ועיצוב שלטים כדי למנוע פחת, והיא פותחת הזדמנויות חדשות עבור יצרני השלטים והתמרורים, כך שהם יכולים להציע עיצובים חדשניים וחד-פעמיים ביתר קלות.


קטגוריות מוצרים

 • יריעות מחזירות אור דרגה 3  -  ‪‪3M™ Diamond Grade™ DG³‬

  יריעות מחזירות האור של ‪3M‬ מסוג ‪Diamond Grade DG³‬ עומדות בקריטריונים הנדרשים לכל זויות החזר האור, כולל כולל עמידה בדרישות של ‪R2‬ הנדרשות עפ"י התקן בדרגה 3, ואף עולה עליהן.

  אופטיקה של קובייה פינתית מלאה פירושה שיותר אור מוחזר למקור האור, כלומר לכיוון הנהג, לעומת כל היריעות האחרות.

  הצג מוצרים

  יריעות מחזירות אור דרגה 3  -  ‪‪3M™ Diamond Grade™ DG³‬ יריעות מחזירות אור דרגה 3  -  ‪‪3M™ Diamond Grade™ DG³‬
 • יריעות מחזירות אור דרגה 2  -  ‪3M™ High Intensity Prismatic‬

  יריעה מחזירת אור מסוג ‪3M High Intensity Prismatic (HIP)‬ מיועדת לשימוש בשלטים ותמרורים קבועים וזמניים, בכבישים עירוניים ובינעירוניים.

  הצג מוצרים

  יריעות מחזירות אור דרגה 2  -  ‪3M™ High Intensity Prismatic‬ יריעות מחזירות אור דרגה 2  -  ‪3M™ High Intensity Prismatic‬
 • יריעות מחזירות אור דרגה 1  -  ‪3M™ Engineer Grade Prismatic‬

  יריעה מחזירת אור ‪Engineer Grade Prismatic‬ של ‪3M‬ עומדת במפרט של דרגה ‪RA1‬. זה החומר המקובל לשילוט כללי שהוא פחות משמעותי עבור משתמשי הדרך, כגון לוחיות של שמות רחובות ולוחיות לסימון חניה.

  הצג מוצרים

  יריעות מחזירות אור דרגה 1  -  ‪3M™ Engineer Grade Prismatic‬ יריעות מחזירות אור דרגה 1  -  ‪3M™ Engineer Grade Prismatic‬
 • מוצרים משלימים ליצירת שילוט ותימרור

  האיכות של כל שלט תלויה במכלול המרכיבים שלו. לכן פיתחנו דיו להדפסה, ציפויי הגנה (למינציה) ויריעות יישום התואמות לכל היריעות מחזירות האור שלנו, כל אלו ימקסמו את הביצועים של השילוט והתמרור המוגמר.

  הצג מוצרים

  מוצרים משלימים ליצירת שילוט ותימרור מוצרים משלימים ליצירת שילוט ותימרור

קטגוריות מוצרים

שנה מיקום
ישראל - עברית