בטיחות בכבישים - לאפשר תנועה בכבישים תוך הכוונת הנהגים כך שיגיעו הביתה בשלום
מוצאים את הדרכים הבטוחות ביותר, להחזיר אותך הביתה בשלום
למידע נוסף

יישומים לבטיחות בכבישים

 • שילוט ותימרור בכבישים הינם קריטיים לנהגים, מספקים את המידע הנדרש לנסיעה בטוחה. ישנן שלושה תנאי סף לשילוט ותימרור זמני וקבוע: עליהם לבלוט על מנת למשוך את תשומת לב הנהגים. עליהם להיות קריאים במגוון תנאים, זוויות ומרחקים. ועליהם להיות ברורים ואמינים על מנת להבטיח שמירה על החוק.

  למידע נוסף

 • יש קשר ישיר בין איכות סימני האורך על הכביש, לבין מספר ההרוגים והפצועים בכבישים. סימני אורך גלויים ובולטים הם חיוניים להכוונת הנהגים בתנאים רטובים ויבשים, עשרים וארבע שעות ביממה. חברת ‪3M‬ מציעה יריעות לסימון הכביש עם החזר אור ברמה מעולה, לשיפור מודעות הנהגים והבטיחות בכבישים.

  למידע נוסף

 • אזורים בהם מבוצעות עבודות זמניות בכביש הינם אזורים בהם הסיכון גבוה במיוחד, הן לנהגים והן לעובדים בכביש. עבודות זמניות בכביש נעשות בדרכים שאינן מוכרות לנהג ולעתים קרובות הן נעשות באזורים בהם רכבים נוסעים במהירות גבוהה. נוכחות של עובדים וציוד כבד עלולים לגרום לבלבול נוסף ולהוביל ליותר שגיאות של הנהגים בכביש.

  למידע נוסף

 • כלי רכב מסחריים וכלי רכב של גורמי החירום השונים נוסעים לרוב במהירות גבוהה, נושאים עומסים כבדים, עשויים לבצע תמרונים פתאומיים או לחסום באופן זמני את הכביש, והם צריכים להיות גלויים לכל משתמשי הדרך האחרים. כדי להגן על הנהגים של כלי רכב אלה ולמנוע תאונות דרכים, יש לסמן את הרכבים בחומרים מחזירי אור על מנת להבטיח שניתן יהיה לראותם בכל עת.

  למידע נוסף

 • יריעות ללוחיות רישוי של כלי רכב
  יריעות ללוחיות רישוי של כלי רכב

  על מנת שניתן יהיה לזהות כלי רכב במקרה של תאונה או פשע שקשור בכלי רכב, כל כלי הרכב על הכביש חייבים להיות בעלי לוחית רישוי של הרכב. טכנולוגיה של החזר אור ביריעות של לוחית הרישוי מאפשרת זיהוי ברור של המספר שעל לוחית הרישוי על ידי משתמשי דרך אחרים ועל ידי גורמים ממשלתיים.


הישאר מעודכן

הירשם לקבלת דוא"ל בנושא בטיחות בכבישים והישאר מעודכן לגבי כל החידושים בתחום הבטיחות בכבישים.

שנה מיקום
ישראל - עברית