‪3M™ Novec™‬: משפרים את איכות החיים באמצעות כימיה ברת-קיימא

מהנדסים, כימאים, מנהלי מתקנים, מנהלי בטיחות בריאותית: כל הלקוחות שלנו מתמודדים עם האתגרים הגלומים באספקת ביצועים גבוהים תוך שמירה על בטיחותם של אנשים, רכוש וכוכב הלכת. באמצעות כימיה בטוחה וברת-קיימא, ‪3M‬ מספקת מוצרים שיוצרים שינוי אמיתי בחייהם של בני האדם, היום ובעתיד. אנו מגדירים כימיה ברת-קיימא תוך ניצול מירבי של פתרונות עתירי ביצועים, תוך צמצום ההשפעות הסביבתיות, הבריאותיות והבטיחותיות, במיוחד בהשוואה לחומרים כימיים מדור קודם, כגון ‪Hydrofluorococbon (HFC)‬, ‪hydrochlorofluorocarbons (HCFC)‬, ‪n-propyl bromide (nPB)‬ ו-‪Trichlorethylene (TCE)‬.

אנו מנצלים את המדע כדי למצוא פתרונות בעלי השפעה חיובית מכל ההיבטים – ביצועים יוצאי דופן, בטיחות בני האדם וקיימות סביבתית. המוצרים מסדרת ‪3M‬ ‪Novec‬ מכילים מחוייבות זו על יישומים רבים, כולל כיבוי אש, ניקוי באמצעות ממסים, מעבר חום, קירור בטבילה, חומרי המסה, ציפוי רכיבים אלקטרוניים ועוד.

צילום תקריב של עלים ירוקים על עץ, עם עלים נוספים מטושטשים ברקע.
מדע עם ערכים.

משתפים מטרה משותפת: שימוש במדע בכדי לעזור ליצור עולם ירוק יותר

הצג נושאים חמים

בכולנו טמון הרצון לעשות כמיטב יכולתנו – לתרום את חלקנו כדי לקדם את הדברים החשובים לנו. אנשים. העבודה שלנו. כוכב הלכת. אנו ממשיכים כל הזמן לחפש את התשובות לשאלה איך לעשות את הכל באופן טוב, בטוח ואחראי יותר. זהו מדע מכוון, שנוצר תוך מחשבה על אותם ערכים ועושה יותר מאשר רק לעזור לנו לבצע את העבודה. הוא עוזר לנו להגשים את המטרה שלנו. להגן על מה שחשוב. את כל מה שגלום בה.

 • סמל קו מתאר לבן של לחיצת יד על רקע סגול, מייצג שיתוף פעולה עסקי.
  החלטה עסקית חכמה

  כל מוצר מסדרת ‪3M‬ ‪Novec‬ נושא את סימני ההיכר של מדע מתחשב: מאפיינים מדויקים, איכות עקבית וביצועים מיטביים שפותחו כדי לענות על צורכי היישום שלך. המדענים שלנו מצטיינים בהבנת הצרכים של לקוחותינו ואיתור דרכים חדשניות שיאפשרו להם לשפר את פעילותם העסקית ולממש את חזונם. פנה למומחים של ‪3M‬ ‪Novec‬ המובילים בתעשיה כדי לתכנן פתרון שיעזור:
   

  • לשפר ביצועים
  • לקדם יעילות רבה יותר
  • להציע אמינות מעולה
  • להגן על ההמשכיות העסקית ועל נכסים חשובים
 • סמל קו מתאר לבן של שלושה אנשים על רקע סגול, מייצג עובדים.
  שוליים רחבים של בטיחות העובדים

  אין צורך להתפשר על הבריאות והבטיחות של בני האדם. בעת פיתוח מוצרים מסדרת ‪Novec‬, המדענים שלנו מכבדים את המחויבות שלנו לבטיחות האנשים שמשתמשים בהם. הדבר מאפשר לעסקים לקיים את המחוייבות שלהם לספק סביבת עבודה בטוחה ובריאה עבור עובדיהם. זו הסיבה שבגינה המוצרים מסדרת ‪Novec‬ חולקים תכונות בטיחות עיקריות, כולל:
   

  • שוליים רחבים של בטיחות העובדים
  • אינם מתלקחים

  מעבר לבטיחות

 • סמל לבן של כדור הארץ על רקע סגול, מייצג את כוכב הלכת.
  כימיה ברת-קיימא בשביל כוכב הלכת

  אנו ב-‪3M‬ מאמינים שחובתנו להיות שגרירים טובים של כוכב הלכת שלנו. לכן פיתחנו את הנוזלים מסדרת ‪Novec‬, תוך כוונה להחליף חומרים כימיים שאינם ברי-קיימא. נוזלים מסדרת ‪Novec‬ מציעים פרופיל סביבתי נוח ולכן קל יותר ללקוחותינו לציית לתקנות איכות הסביבה. נוזלים מסדרת ‪3M‬ ‪Novec‬ חולקים את התכונות הבאות:
   

  • פוטנציאל אפסי לפגיעה באוזון ‪(ODP)‬
  • פוטנציאל נמוך לתרומה להתחממות הגלובלית ‪(GWP)‬
  • אינם מהווים מוקד לצמצום ייצור בשל רגולציה
  • אינם מכילים ‪HCFC‬, ‪HFC‬ או ‪nPB‬

   

  קבל מידע נוסף אודות מאמצי הקיימות של ‪3M‬

  מעבר לקיימות

הדרך החכמה להגן על אנשים, רכוש וכדור הארץ: נוזל ‪1230‬ מסדרת ‪Novec‬

 • מהנדס הגנה מפני אש ועוזר בודקים תגים של מערכת כיבוי אש מסוג ‪Ansul‬ שפועלת באמצעות ‪1230‬ ‪3M‬ ‪Novec‬.

  נוזל ‪1230‬ להגנה מפני אש מסדרת ‪3M™‬ ‪Novec™‬ משתמש בטכנולוגיה לכיבוי אש על ידי הסרת החום – בבטחה, באופן נקי וללא פגיעה בנכסים יקרי ערך או פגיעה בסביבה. המשמעות היא שאין נזקי מים לרכיבים אלקטרוניים רגישים או לחפצי ערך יקרים ואף לא נזקים ארוכי טווח לסביבה. עם שולי הבטיחות הרחבים ביותר בהשוואה לחומרי כיבוי אש אחרים, נוזל ‪1230‬ מסדרת ‪Novec‬ בטוח לשימוש בחללים מאוכלסים.

  הנוזל ‪1230‬ מסדרת ‪Novec‬ תוכנן עבור:
   

  • פריקה מהירה
  • חדירה מהירה גם לסביבות מורכבות
  • כיבוי מהיר של שריפות
  • עזרה במניעת זמני השבתה והבטחת המשכיות עסקית

מוצרים שפותחו במומחיות ועוזרים לך לבצע את העבודה כהלכה.

 • מבט צד על טיפה ניתזת על פני בריכה עם נוזל שקוף.
  נוזלים מהונדסים רב-תכליתיים עבור יישומים רבים

  עם מגוון רחב של נקודות רתיחה, צמיגות נמוכה ועוצמת בידוד גבוהה, הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M™‬ ‪Novec™‬ מתאימים לצורכי ניקוי, מעבר חום ויישומים אחרים.

 • יד עוטה כפפה סגולה מרססת ‪NOVEC‬ המיועד לרכיבים אלקטרוניים ממיכל ריסוס ירוק
  תרסיסי ניקוי שמספקים יכולת ניקוי גבוהה יותר למיכל

  תרסיסי הניקוי מסדרת ‪3M™‬ ‪Novec™‬ מכילים ‪95%‬ ממס פעיל ומספקים ביצועי ניקוי מעולים. הם אינם מחלידים, אינם מולכים וחודרים עמוק אל תוך חללים צרים. הם גם מתייבשים במהירות ולא משאירים שיירים כלשהם.

 • ידיים עוטות כפפות סגולות מחזיקות ‪PCB‬ מצופה ב-‪Novec‬ ונוגעות בו כדי להראות את תכונת הייבוש המהיר.
  ציפויים אלקטרוניים שעוזרים לצמצם את עלויות הייצור והעבודה

  הציפויים האלקטרוניים מסדרת ‪3M‬ ‪Novec‬ קלים ליישום ולרוב אינם מחייבים מיסוך ומאפשרים טיפול בתוך שניות.

 • גשר קשתות מואר מעל נהר המיסיסיפי עם קו הרקיע של העיר מיניאפוליס, מינסוטה בלילה
  גזי בידוד חלופיים ל-‪SF₆‬ שמהווים מוקד לטכנולוגיה החדשה של תעשיית החשמל

  גזי הבידוד מסדרת ‪3M™‬ ‪Novec™‬ שמשמשים עבור צינורות גז מבודדים ברמה המתקדמת ביותר ועבור ציוד חשמלי מבודד על ידי גז, עוזרים למנהיגי תעשיית החשמל לעמוד ביעדיהם להבטיח עתיד בר-קיימא.

נוזלים מהונדסים תוכננו להיות בטוחים יותר

 • מהנדס מתכונן להוריד סל עם חלקי מנוע לתוך מערכת להסרת שומנים באמצעות אדים כדי לבצע ניקוי תובעני על ידי נוזל מהונדס מסדרת ‪3M‬ ‪Novec‬.

  ביישומים תעשייתיים, כגון מעבר חום, סיכוך/ציפוי וניקוי מדויק, עובדים נחשפים בדרך כלל לאדי ממסים במהלך המשמרת, לכן קביעת מגבלות חשיפה מקובלות היא גורם קריטי בעת בחירת ממסים לשימוש בתהליך. על סמך בדיקות רעילות מקיפות, הנחיות העבודה למשמרת בת שמונה שעות עבור נוזלים מהונדסים מסדרת ‪3M Novec‬ כוללות שולי בטיחות רחבים יותר בהשוואה לממסים אחרים, כגון ‪Trichlorethylene (TCE), n-propyl bromide (nPB)‬ ו-‪Perchlorethylene (PERC)‬, לכן הם מהווים חלופה מצוינת.

  הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪Novec‬:
   

  • אינם מסווגים כבעלי רעילות ‪CMR‬, בניגוד ל-‪TCE‬, שנחשב מסרטן תחת קטגוריה מספר 2
  • אינם כפופים למגבלות רגולטוריות ואינם מהווים יעד לצמצום ייצור, בהשוואה ל-‪nPB‬
  • אינם כפופים לתקרת חשיפה, בניגוד ל-‪TCE‬ ו-‪PERC‬

 • מהנדסי תכנון אדריכלי חובשים עובדים באתר הבנייה וחובשים קסדות בטיחות
  ‪Novec 1230‬: הבחירה הבטוחה יותר

  ‪3M Novec 1230‬ להגנה מפני אש בטוח לשימוש בחללים מאוכלסים, שהם המקומות שעליהם אתה הכי רוצה להגן. למעשה, הוא מספק את שולי הבטיחות הרחבים ביותר ביחס לחומרי ניקוי אחרים ופחמן דו חמצני. תכונות אלה חשובות במיוחד אם אתה מחפש חלופה בטוחה יותר ל-‪FM-200™‬ או ל-‪FE-25®‬, שניהם חומרי כיבוי אש המבוססים על ‪HFC‬ שמהווה מוקד לצמצום ייצור.

 • מהנדס חשמל צעיר מבריג ציוד בתיבת נתיכים
  תרסיסי ניקוי בלתי דליקים שהופכים מקומות עבודה לבטוחים יותר

  תרסיסי הניקוי מסדרת ‪3M Novec‬ מציעים שולי בטיחות רחבים עבור עובדי תחזוקה ותיקונים במגוון רחב של מגזרי תעשיה. עצם היותם בלתי דליקים הופכת אותם לקלים ובטוחים יותר לעבודה, בטוחים יותר לאחסון, קלים יותר להובלה ומאפשר לבצע באמצעותם תהליכים מדויקים יותר, תוך ביטול שלבי הבטיחות שיש לנקוט בעת שימוש בחומרי ניקוי דליקים. הם גם אינם מכילים ‪propyl bromide (nPB)‬ או חומרים מסוכנים אחרים, כגון ‪trichlorethylene (TCE)‬ או מתילן כלורי.

תבנית עיצוב רשת ניצחון משולש סגול.

ברי-קיימא

 • כף יד עוטה כפפה מחזיקה כוסית עם נוזל ובתוכו צמח.
  קירור בטבילה עבור מרכזי נתונים באמצעות נוזלים מהונדסים מסדרת ‪Novec‬ יכול להפחית את צריכת החשמל בשיעור של עד 97%

  מרכזי הנתונים הינם קריטיים בכל היבט של חיינו – מעסקים ומסחר ועד תקשורת ובידור. אך מרכזי נתונים גדולים צורכים כמויות עצומות של חשמל, הרבה מהן לקירור. טבילה בקירור, תוך שימוש בנוזלים לרכיבים אלקטרוניים מסדרת Novec, מאפשרת לקיים תכנון תרמי פשוט ובעלת פוטנציאל להפחתת עלויות חשמל שקשורות לקירור מרכז נתונים בשיעור של עד 97%.

 • צילום פנורמי של קו החוף של סידני, אוסטרליה, עם שמיים כחולים.
  הגנה מפני אש שמובילה את הדרך לקיימות

  לעומת חומרי כיבוי אש אחרים, ‪1230 3M Novec‬ להגנה מפני אש מצטיין במתן מענה לביקוש העולמי לחומרי ניקוי ברי-קיימא. הוא בעל פוטנציאל התחממות גלובלית בעל ערך שנמוך מ-1, אינו גורם לדלדול שכבת האוזון ובעל מחזור חיים של חמישה ימים בלבד באטמוספירה, לעומת 65 שנים של גזי הלון. ובניגוד ל-‪HFC‬, הוא אינו מהווה מוקד לצמצום ייצור גלובלי.

 • עמודי חשמל, עם תחנת כוח באופק.
  ‪Novec‬ הינו חלק מפתרונות גז מבודד ברי-קיימא יותר עבור תעשיית החשמל

  במשך שנים, תעשיית החשמל חיפשה חלופה ל-‪SF6‬ עבור יישומי בידוד באמצעות גז. בעוד שהוא יעיל במניעת קשת חשמלית, ‪SF6‬ הוא גז חממה חזק במיוחד. עם הפיתוח של גזים מבודדים מסדרת ‪Novec‬, מנהיגי תעשייה ויצרני ציוד שיתפו פעולה עם ‪3M‬ כדי לפתח גז מבודד חדש ונטול ‪SF6 (GIS)‬, צנרת מבודדת באמצעות גז ‪(GIL)‬ וטכנולוגיית מפסקים חשמליים בעלי גודל, ביצועים ותכונות דומים לאלה של ציוד ‪SF6‬ מסורתי. הפחתת גזי החממה בשיעור של עד 99.99% היא ערך בר השגה כשעושים שימוש בגזים מבודדים מסדרת ‪Novec‬, בהשוואה ל-‪SF6‬.

שנה מיקום
ישראל - עברית