תבנית עיצוב רשת ניצחון משולש סגול.

החלפת ‪Trike‬: ביצועי ניקוי מעולים עם פרופיל קיימות הרבה יותר טוב.

‪Saab‬ בוחרת בנוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M™ Novec™‬ כחלופה ברת-קיימא ל-‪Trike‬

  • חזית הבניין של חברת ‪Mustang Vacuum Systems‬

    במשך עשרות שנים, השתמשה ‪Saab‬, קבלנית הגנה שוודית נודעת, בתהליכי ניקוי מדויקים כדי לוודא שהרכיבים והמערכות שהיא מייצרת ומרכיבה עומדים בתקני האיכות הגבוהים ביותר. במשך שנים רבות, נעשה שימוש ב-‪Trichlorethylene (Trike)‬ כדי לעמוד בתקנים אלה, אך כשפורסם איסור השימוש ב-‪Saab, Trike‬ נדרשה למצוא חלופה ברת-קיימא שתבטיח ביצועים באותה רמת יעילות.

    הוטלה על ‪Lars-Gunnar‬, מנהל פרויקטים ב-‪Saab Dynamics‬, לאתר חלופה ובמהלך חיפושיו הוא נתקל בדוח בן 30 שנה שלמרות גילו, היה בעל ערך רב. הדוח הישן השווה בין טכנולוגיות שונות מבוססות ממסים, כולל נוזלים מהונדסים ומוצרים מבוססי פלואור מסדרת ‪3M™ Novec™‬ שסופקו בעבר ל-‪Saab‬ על ידי ‪3M‬ לצרכים דיאלקטריים.

    לאחר שזיהה חלופה פוטנציאלית ל-‪Lars-Gunnar, Trike‬ יצר קשר עם ‪Kemi-Intressen AB‬, מפיץ של ‪3M‬ בשוודיה ועם ‪3M‬ כדי שיעזרו עם תהליך ההערכה, וכן עם ‪Guyson‬, היצרן הבריטי של מכונות הניקוי ‪Kerry Ultrasonic. Inventec‬ סיפקה את הממס המשולב ‪TOPKLEAN™ EL-20A‬ העושה שימוש בנוזלים מהונדסים מסדרת ‪Novec‬, דרך המפיץ השוודי שלה, ‪Desab AB‬.

ניסויים קפדניים מציגים רמת ניקוי מעולה ועקבית

‪Saab‬ ערכה סדרה של בדיקות השוואתיות בין תהליך ניקוי באמצעות ממס המשולב עם ‪Novec‬ לבין ‪Trike‬, תוך שימוש ב-‪DINITROL®‬ כמזהם קשה במיוחד להסרה. הערכות נשלחו למעבדה של ‪3M‬ בבריטניה לצורכי ניתוח ולאחר מספר התאמות שבוצעו בתהליך הניקוי המדויק ב-‪Guyson‬, התוצאות הציגו רמות ניקוי מעולות ועקביות בהשוואה ל-‪Trichlorethylene‬.

בעקבות תרומה נדיבה של מכונת ניקוי מסוג ‪Microsolve‬ על-ידי ‪Guyson‬, המשיכה ‪Saab‬ לבצע בדיקות הערכה של תהליך הניקוי עבור קו הרכבת המגנטרונים שלה. הדבר כלל בדיקות ובחינות יסודיות של רכיבי המגנטרון במסגרת תהליך הייצור, כדי לוודא שהם מגיעים לרמות ניקיון משביעות רצון וליציבות תפעולית. ביצוע ההערכה הסתיים בהפעלת בדיקות של מגנטרון מושלם. תהליך הניקוי המדויק החדש עבר את כל הבדיקות.

המעבר הושלם...

לאחר תהליך הערכה שארך שנתיים וחצי וכן תהליך הערכה והסמכה של החלופה שבוצע על ידי ‪Saab‬, התקבלה לבסוף ההחלטה ב-‪Saab‬ לרכוש מכונה לניקוי מדויק מ-‪Guyson‬, שעושה שימוש בנוזלים מהונדסים מסדרת ‪Novec‬. על פי דבריו של ‪Lars-Gunnar Huss‬, נכון להיום, הוביל התהליך החדש לתוצאות הניקוי הרצויות.

 

‪Saab‬ הוא סימן מסחרי של חברת ‪Saab‬. כל הסימנים המסחריים האחרים שייכים לבעליהם בהתאמה.

 

שנה מיקום
ישראל - עברית