אזהרה

אזהרה

נמצאה תצורה לא חוקית. נא לפנות למנהלן.‏

 

חלופה בטוחה וברת-קיימא ל-‪n-Propyl Bromide‬ ול-‪TCE‬

השימוש בכימיקלים רעילים, כגון ‪n-propyl bromide (‪nPB‬ או ‪1-BP‬)‬ ו-‪trichloroethylene (TCE)‬ עבור הסרת שומנים באמצעות אדים זוכה ליותר ויותר ביקורות שליליות של רשויות הפיקוח ברחבי העולם. בהתאם לרגולציה של האיחוד האירופי, תאריך איסור השימוש ב-‪Trike‬ חל באפריל 2016 , למעט שימושים מורשים שקשורים לחברות ספציפיות, מועד האיסור המתוכנן עבור ‪nPB‬ הוא שנת 2020. עם פוטנציאל אפסי לפגיעה באוזון ופוטנציאל ההתחממות הגלובלית נמוך, הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M™ Novec™‬ מהווים חלופת ניקוי בטוחה וברת-קיימא ל-‪n-propyl bromide (nPB)‬ ול-‪trichlorethylene (TCE)‬.


תקנות בטיחות עבור ‪n-Propyl Bromide (nPB)‬

בשל דאגה לבטיחות עובדים, הלחץ הרגולטורי סביב ‪nPB‬ או ‪1-bromopropane‬ מתגבר. רשימת השינויים הרגולטוריים הנוכחיים/העתידיים עבור ‪nPB‬ כוללת:

 • דגלים של העולם מול שמים כחולים.

  סוכנויות רגולציה עולמיות מתמקדות ב-‪nPB‬ בשל חשש לבטיחות העובדים

  • ארה"ב 10 הכימיקלים המובילים שיעברו הערכת סיכונים על ידי ה-‪EPA‬
  • ארה"ב ה-‪EPA‬ דורשת שימוש בדיווח
  • ארה"ב התראת המחלקה להגנה מפני סיכונים מופיעים
  • התראת סכנת ‪OSHA/NIOSH‬
  • הוועידה האמריקאית של מומחים ממשלתיים לניקיון תעשייתי ‪(ACGIH)‬ הורידה את הקווים המנחים עבור חשיפת ‪nPB‬ לשיעור של ‪0.1 ppm‬ (מגבלת ערך סף של 8 שעות עבור ‪TWA‬) וסיווגה מחדש את ‪nPB‬ כקטגוריה ‪A3‬ או כ'מסרטן לבעלי חיים, ללא רלוונטיות ידועה לבני אדם'

רמת הרעילות של ‪nPB‬ ושולי הבטיחות

 • סמל סגול של שלושה אנשים עוטים ציוד בטיחות.

  הצב את הבטיחות של עובדיך במקום הראשון. על מנת להשתמש ב-‪nPB‬ בבטחה בעת ביצוע ניקוי שומנים באדים, על חברות להפחית את רמות החשיפה של העובדים לשיעור של ‪10 ppm‬ לפחות, ששווה ערך לרמות החשיפה הרגילות להסרת שומנים באמצעות אדי קיטור. תאריך האיסור עבור שימוש ב-‪nPB‬ נקבע כעת ל-1 ביולי, 2020. שימוש קיים ב-‪nPB‬ יוכל להימשך עד למועד זה, אך חברות שמבקשות להשקיע במערכת חדשה להסרת שומנים באמצעות קיטור עשויות לחפש ממסים חלופיים כדי להגן על השקעותיהן.

  סיכוני סרטן וסיכונים שאינם סרטניים זוהו עבור עובדים עם חשיפה מתמשכת וכרונית ל-‪nPB‬, כולל:

   
  • רעילות במערכת העצבים
  • רעילות בכליות
  • רעילות בכבד
  • רעילות במערכת הפוריות
  • סרטן ריאות

תם זמנם של ממסים רעילים שגורמים לדילול שכבת האוזון
 • תקנות בטיחות עבור ‪Trichloroethylene (TCE)‬

  ‪TCE‬ הוא חומר מסרטן לבני אדם מסוג ‪TCE‬. ‪Class A2‬ מהווה סיכון בלתי סביר לבריאות האדם, כולל סיכונים משמעותיים שאינם סרטניים כתוצאה מחשיפה. חשיפה כרונית ל-‪TCE‬ בעת ניקוי באמצעות אדים עלולה לגרום לתופעות לוואי בריאותיות חמורות. בשל דאגה לבריאותם של עובדים אלה, ה-‪EPA‬ בארה"ב הציע לאסור את השימוש ב-‪TCE‬ במערכות להסרת שומנים באמצעות אדים. ובאיחוד האירופי, החומר כבר נאסר לשימוש ללא היתרים מיוחדים תחת תקנות ‪REACH‬.

 • תקנות קיימות עבור ‪HFC (Hydrofluorocarbon)‬

  תקנות ‪F-Gas‬ גז הוצגו לראשונה בשנת 2006 ותוקנו בשנת 2014, כשמטרתן היא להפחית פליטות של גזי חממה פלואוריים, כולל ‪HFC‬, בהם מעשה שימוש ביישומי ניקוי של חלקים מדויקים. תקנות ‪F-Gas‬ המעודכנות אוסרות על מכירת ‪HFC‬ מסוימים, כולל ‪HFC-23‬ החל משנת 2015, בנוסף לצמצום הייצור של כל סוגי ה-‪HFC‬ האחרים לשיעור של 21% מרמות הייצור בשנים 2009-2012 עד לשנת 2030. מכיוון ש-‪HFC‬ אינו מהווה עוד ממס ישים לצורכי ניקוי, זה הזמן לבחור בממס חכם, בטוח יותר ובר-קיימא עבור פעולות הניקוי שלך.

 • הירשם לקבלת עדכונים

  המומחים שלנו עוקבים אחר החדשות האחרונות של ה-‪EPA‬ האמריקאי, האיחוד האירופי ורשויות רגולטוריות אחרות בעולם המפקחות על השימוש ב-‪,TCE HCFC‬ ועוד. קבל סיכומים מהירים של התפתחויות חדשות ואת ההשפעה הפוטנציאלית שלהן על הפעילות העסקית ותהליכי הניקוי שלך – כדי שתוכל להימנע מהפקעות לפעילותך העסקית. בקר בארכיון הידיעונים שלנו או הירשם כדי לקבל ידיעונים נוספים.

  הצג ידיעונים בנושא ממסים לצורכי ניקוי >

  הירשם >


כיצד הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M Novec‬ פועלים בהשוואה ל-‪nPB‬ ו-‪?TCE‬

 • תחליף בטוח יותר ובר-קיימא ל-‪nPB‬ ו-‪TCE‬

  חשיפה אופיינית בעת ניקוי שומנים באמצעות אדים בעת שימוש ב-‪nPB‬ נמצאת על גבול מגבלת החשיפה המותרת מה שהופך פתרון זה ללא בטוח עבור יישום זה. בדומה ל-‪nPB‬, גם ל-‪TCE‬ יש קו מנחה שכולל רמת חשיפה נמוכה. נוזלים מהונדסים מסדרת ‪3M™ Novec™‬ כוללים קווים מנחים לחשיפה ממוצעת בשיעור של ‪200 ppm‬ ‪(משקל מולקולרי ממוצע משוקלל של ערכי מגבלת סף בעת חשיפה של 8 שעות)‬, כלומר, הם בעלי ערכי חשיפה מותרים הגבוהים בשיעור של פי 20 מהקווים המנחים עבור ‪nPB‬ ו-‪Trike‬. בהתאם לתקנות האיחוד האירופי, תאריך האיסור של ‪Trike‬ חל באפריל 2016, למעט שימושים מורשים שקשורים לחברות ספציפיות. מועד האיסור המתוכנן עבור ‪nPB‬ הוא שנת 2020.

  קבל מידע נוסף אודות שימוש בנוזלים המהונדסים מסדרת ‪Novec‬ לניקוי שומנים & באמצעות אדי ממסים


  התמונה היא למטרות המחשה בלבד.
   

 • תרשים עמודות שמציג הנחיות חשיפה עבור ‪nPB (0.1 ppm), TCE (10 ppm)‬ ו-‪73DE‬ מסדרת ‪Novec (195 ppm)‬ לצד אנשים ייצוגיים עם סמלי ציוד בטיחות.
Test N-Value used. The Environment field in the Configuration Item must be set to solutions before being published. See documentation. [Close]

השוואת ממסים לצורכי ניקוי: כיצד הנוזל המהונדס ‪72DE‬ מסדרת ‪3M™ Novec™‬ פועל בהשוואה ל-‪nPB‬ ו-‪?TCE‬

ראו את ההשפעה של שימוש בנוזל מהונדס ‪3M™ Novec™‬ להחלפת ‪nPB‬ או ‪TCE‬ בהשוואה זו לצד זו.
 • *הערך ‪200 ppm‬ הוא משקל מולקולרי ממוצע משוקלל של המרכיבים בעת חשיפה של 8 שעות. **שולי בטיחות בעת שימוש = הנחיות חשיפה / חשיפה ‪(הנחה של ממוצע חשיפה משוקלל של ‪10 ppmv‬ למשך 8 שעות)‬

מהנדס יצור משליך סל המכיל מחבר העשוי פליז לתוך דגריזר אדים

מוכן לנסות את ממסי ‪Novec‬ בתהליך הניקוי שלך?

בין אם אתה מחפש אחר אלטרנטיבה ל- ‪nPb‬ או ‪TCE‬, אנו רוצים שהמעבר שלך לממס ניקוי חדש יהיה פשוט ככל הניתן. עם מגוון רחב של נוזלי ‪Novec‬ שתוכל לבחור ממנו, דוגמת נוזל או ניסוי ניקוי יכולים לעזור לך למצוא את פתאון הניקוי המתאים ביותר עבור הצרכים שלך.

בקש דוגמת ממס ‪3M Novec‬ או קבע ניסוי

צור עימנו קשר לקבלת מידע נוסף אודות ממסים לצורכי ניקוי מסדרת ‪Novec‬

אנחנו כאן כדי לעזור.

צוות המהנדסים והמומחים שלנו מוכן לענות על שאלותיך ולהציע לך תמיכה, כולל סיוע בקבלת דגימות ותיאום הליכי ניקוי לדוגמה. צור עימנו קשר היום.

שנה מיקום
ישראל - עברית