השוואה בין פתרונות ניקוי מבוססי מים לפתרונות ניקוי מבוססי ממסים

בחירת פתרון ניקוי עבור החלקים שלך היא בעצם קבלת החלטה עסקית ארוכת טווח: עלויות שנתיות, קיימות (כולל חשיפה לפעולות רגולטוריות) וביצועים שיענו על הצרכים שלך. בין אם אתה שוקל מערכת חדשה מבוססת מים או כזו שמבוססת על ממסים, החלפת ‪nPB‬ או ‪TCE‬ או ניסיון לעמוד באתגר ניקוי קשה במיוחד, עליך ללמוד אודות האפשרויות לניקוי בר-קיימא ויעיל שמעניקים לך הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M™ Novec™‬.

 • איור של מערכת ניקוי גדולה מבוססת מים, שמשתמשת במים, דטרגנטים ותוספים
  מה זה ניקוי על בסיס מים?

  ניקיון מבוסס מים הוא למעש פתרון 'מים פלוס'. מגוון של דטרגנטים, חומרים פעילי שטח, חומרים מתחלבים או חומרי חציצה שנוספים למים ועובדים בשילוב עם חום, תסיסה וזמן כדי להסיר גורמים לזיהום של חלקים תעשייתיים. בדרך כלל, מדובר בתחנות שטיפה מרובות ולאחריהן שלב שטיפה סופי להסרת שאריות חומרי הניקוי. לבסוף, החלקים מיובשים באמצעות אוויר חם או ממסים, כגון אלכוהול איזופרופיל.

   

  ניקיון על בסיס מים הוא לרוב יעיל מאוד עבור:

  • שילוב של ניקוי עם יישום ציפויי מגן, כגון ציפויים למניעת חלודה
  • שילוב של ניקוי עם גימור פני שטח, כגון הבהרה
  • הסרת מזהמים יוניים, כגון מלחים
 • איור של מכונה קטנה להסרת שומנים באמצעות אדים (דגריזר) שעושה שימוש בנוזלים מהונדסים מסדרת ‪3M™ Novec™‬ וממסי ניקוי אחרים
  מהו ניקוי מבוסס ממסים?

  ניקוי מבוסס ממסים, המתבצע לרוב בדגריזרים בהם מתבצעת,הסרת שומנים באמצעות אדים, עושה שימוש בפורמולציות מיוחדות של ממסים. החלקים נטבלים בנוזל רותח שמסונן ומזוקק ברציפות – לפעמים גם בשילוב עם תסיסה על-קולית – והמזהמים מתמוססים מפני השטח שלהם. לאחר מכן החלקים עוברים תהליך שטיפה קצר באמצעות קיטור ותהליך ייבוש, שבו הנוזל מתנדף, מתעבה על סלילי הקירור של המכונה וזורם חזרה אל תוך מיכל הניקוי לשימוש חוזר. לאחר מכן החלקים מוסרים מהמכונה כשהם יבשים.

   

  ניקיון מבוסס ממסים הוא לרוב יעיל מאוד עבור:

  • ניקוי חלקים מכניים ואלקטרוניים בעלי גיאומטריה מורכבת
  • ניקוי שאינו מותיר שאריות כלשהן
  • ניקוי מהיר של כמויות חלקים גדולות
  • ניקוי חלקים רגישים שמחייבים תהליך ייבוש בטמפרטורה נמוכה

לא כל הממסים נוצרו שווים

 • שני סמלי כוסיות בצבע כחול בהיר עם הסימול ‪X‬ עליהן וסמל כוסית סגול עם ‪Novec‬ מודפס עליו, מייצגים את העובדה שלא כל הממסים נוצרו שווים

  הכימיה המודרנית התגברה על רבים מהאתגרים הסביבתיים והבטיחותיים שהיו כרוכים בשימוש בממסי הניקוי הישנים, כגון ‪Tricholoroethylene (TCE), Hydrofluorocarbons (HFC)‬ ו-‪n propyl bromide (nPB)‬. הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M™ Novec™‬ פותחו במיוחד כדי לשלב ביצועי ניקוי רבי עוצמה עם קיימות (פוטנציאל אפסי לדילול שכבת האוזון ופוטנציאל נמוך להתחממות גלובלית) ושולי בטיחות עובדים רחבים (בעלי רמת רעילות נמוכה ובלתי דליקים).


  קבל מידע נוסף אודות האופן שבו פועלים הנוזלים מסדרת ‪Novec‬ בהשוואה ממסים מסורתיים, כגון ‪nPB‬ ו-‪TCE‬.


ממסים מימיים ו-‪Novec‬: השוואת עלויות

לכל גלון או קילוואט שעה, מים וחשמל זולים. אבל כשהשימוש הוא בכמויות גדולות, העלויות מתחילות להצטבר – והן כפופות לתנודות מחירים פוטנציאליות שעלולות להיות חדות בשל בצורות, מגבלות שימוש במים או עומסים על רשת החשמל. בנוסף, ככל שמערכת הניקוי מורכבת יותר, נדרש יותר זמן ומשאבים לצורכי תחזוקה.

לכן, בעוד שעלות גלון של ממסים, כגון נוזלים מסדרת ‪Novec‬ , גבוהה יותר בהשוואה לדטרגנטים מבוססי מים, העלות הכוללת של תהליך הניקוי היא לרוב הרבה יותר נמוכה.


מהנדס יצור משליך סל המכיל מחבר העשוי פליז לתוך דגריזר אדים

מצא את נוזל הניקוי מסדרת ‪3M‬ ‪Novec‬, המתאים ביותר לעסק שלך

אנו מציעים מכוון רחב של ממסים לניקוי של מזהמים קלים, בינוניים ואף קשים באפליקציות שונות. המומחים שלנו והמפיצים המורשים שלנו יכולים לעזור למצוא את השילוב המתאים ביותר של כח ניקוי, תאימות לחומרי מבנה, נקודת רתיחה, זמן ייבוש ועוד פרמטרים נוספים שיתאימו בצורה הטובה ביותר לצרכי התהליך.

בקש דוגמת ממס ‪3M Novec‬ או קבע ניסוי

חומרים על בסיס מים ו-‪Novec‬: השוואת ביצועים

מים ושמן אינם מתערבבים, אך הנוזלים מסדרת ‪Novec‬ תוכננו כדי לפרק באופן יעיל ואמין את רוב השומנים, השמנים, תוצרי לוואי של תהליך ההלחמה ומגוון רחב נוסף של מצעים. בין אם אתה מנקה פלסטיק, מתכות או קרמיקה, חלקי מכונה מדויקים או רכיבים אלקטרוניים, ל-‪Novec‬ יש נוזל שעונה על הצרכים שלך. 

קבל מידע נוסף אודות הנתונים שמאחורי הנוזל שלנו מסדרת Novec והשוואה לניקוי על בסיס מים. 

 • מחזור ניקוי קצר יותר
  מחזור ניקוי קצר יותר

  באפשרותך להגדיל את התפוקה לשעה באמצעות קיצור מחזור הניקוי שלך ע"י שימוש בנוזלים מסדרת ‪Novec‬.

 • סמל בועה מעל פני השטח מחורצים עם הכותרת 'מבוסס מים' וסמל בועה שחודרת לפני שטח מחורצים עם הכותרת ‪Novec‬, מייצגים מתח פנים
  ניקוי ושטיפה טובים יותר

  הנוזלים מסדרת ‪Novec‬ תוכננו באופן ייחודי עם מתח פנים נמוך (פחות מ-‪20 mN/m‬) כדי לחדור בקלות לחלקים בעלי גיאומטריה מורכבת.

 • סמל של זכוכית כחולה מלוכלכת עם הכותרת ' על בסיס מים' וסמל של זכוכית סגולה נקיה ומבהיקה עם הכותרת ‪Novec‬
  ללא שאריות

  הנוזלים מסדרת ‪Novec‬ מנקים חלקים ואינם מותרים שיירי מים קשים או דטרגנטים.

 • סמל של טביעת רגל קטנה בסגול עם הכותרת ‪Novec‬ וסמל של טביעת רגל גדולה בכחול עם הכותרת 'על בסיס מים'
  טביעת רגל קטנה יותר של ציוד

  ציוד ניקוי טיפוסי על בסיס מים מחייב עד פי 2-3 יותר שטח בהשוואה לציוד הסרת שומנים באמצעות אדים. מערכת להסרת שומנים באמצעות אדים (דגריזר) שמבוססת על נוזלים מסדרת ‪Novec‬ מחייבת פחות מכלים ואינה כוללת ייבוש או מערכת לטיהור מים.


ניקוי יעיל ללא חסרונות

עם נוזלים מסדרת Novec, יצרנים יכולים ליהנות מיתרונות הביצועים של ניקוי באמצעות ממסים ללא התפשרות על איכות הסביבה ובטיחות כפי שקיים בממסים מסורתיים, כגון ‪MeCl (Methylene Chloride), nPB (n-Propyl Bromide), TCE (Trichloroethylene), Perc (Perchloroethylene)‬ או ‪HFC‬.

 • סמל סגול של כדור הארץ עטוף בעלה וגבעול, שמייצגים ידידותיות לסביבה
  ברי-קיימא

  כל הנוזלים מסדרת ‪Novec‬ הינם בעלי פוטנציאל אפסי לדילול שכבת האוזון ופוטנציאל נמוך להתחממות הגלובלית.

 • סמל של מגן סגול עם לב באמצעו, המייצג בטיחות
  שולי בטיחות גבוהים

  הנוזלים מסדרת ‪Novec‬ כוללים שולי בטיחות גבוהים. לדוגמה, הנוזל ‪72DE‬ מסדרת ‪Novec‬ כולל שולי בטיחות הגבוהים פי 20 בהשוואה לרמות חשיפה טיפוסיות.

 • סמל אש בגוון סגול עם קו מחיקה אלכסוני, מייצג את כך שהנוזל אינו דליק
  בלתי דליק

  כל הנוזלים מסדרת ‪Novec‬ אינם דליקים ואינם בעלי נקודת התלקחות.

 • סמל של קרן איזון בגוון סגול, מייצג יציבות תרמית
  הרכב יציב

  נוזלים מסדרת ‪Novec‬ יציבים מאוד לאורך זמן ומספקים ביצועי ניקוי עקביים ואפשרויות מחזור קלות. ולהבדיל מ-‪nPB‬ ו-‪TCE‬, לרוב אין צורך בבדיקות קליטת חומצה.


צמצום הייצור של ‪HFC‬ ממשיך

ממסים, כגון ‪Hydrofluorocarbon (HFC)‬, מהווים יעד לצמצום ייצור בהתאם לאמנות בינלאומיות, כגון ‪Montreal Protocol‬, בשל הפוטנציאל הגבוה שלהם להתחממות גלובלית. באירופה, תקנות ‪F-Gas‬ המעודכנות אוסרות על מכירת ‪HFC‬ מסוימים, כולל ‪HFC‬-23 החל משנת 2015, בנוסף לצמצום הייצור של כל סוגי ה-‪HFC‬ האחרים לשיעור של 21% מרמות הייצור בשנים 2009-2012 עד לשנת 2030. הימנע מצמצום הייצור של ‪HFC‬ באמצעות מעבר לנוזלים מסדרת ‪Novec‬ – אלטרנטיבה ברת-קיימא עם פוטנציאל התחממות גלובלית נמוך שאינה מהווה יעד לצמצום או הפסקת ייצור.


צור עימנו קשר לקבלת מידע נוסף אודות ממסים לצורכי ניקוי מסדרת ‪Novec‬

אנחנו כאן כדי לעזור.

צוות המהנדסים והמומחים שלנו מוכן לענות על שאלותיך ולהציע לך תמיכה, כולל סיוע בקבלת דגימות ותיאום הליכי ניקוי לדוגמה. צור עימנו קשר היום.

שנה מיקום
ישראל - עברית