קירור בטבילה של רכיבים אלקטרוניים של מערכות חשמליות

הצג את כל המוצרים

היכולת לשלוט באופן מדויק במתח חשמלי בקנה מידה גדול אפשרה חידושים יעילים ורבי עוצמה רבים... החל מרכבות חשמליות מהירות וטורבינת רוח וכלה במנועים חשמליים שמפעילים כל דבר החל מציוד מכאני הנדסי כבד לביצוע עבודות עפר ועד ברכבים חשמליים פרטיים ‪(EV)‬. אך הציוד שמניע את התהליך הזה – כולל ממירי מתח, תיריסטורים, ‪IGBT‬ וכונני מהירות משתנה – מחייב קירור עתיר ביצועים של רכיבים אלקטרוניים של מערכות חשמליות.

אנו ב-‪3M‬ פיתחנו את הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M™ Novec™‬ כדי שישמשו כנוזלי קירור מעולים בטבילה עבור יישומי רכיבים אלקטרוניים במתח משתנה. הנוזלים הללו מבודדים, לכן הם בטוחים בעת מגע עם רכיבים אלקטרוניים ומקררים מכשירים חשמליים ביעילות ובאופן אחיד, תוך שימוש בקירור חד-שלבי או דו-שלבי בטבילה. הם מציעים טווח טמפרטורות עבודה נרחב, בעלי תאימות חומרים מעולה והינם פשוטים לתחזוקה. המאפיינים הללו הופכים קירור בטבילה שמבוסס על נוזלים מסדרת ‪Novec‬ לחלופה מעולה למערכות קירור באמצעות אוויר, מים או שמן. והם עושים את כל זאת מבלי להתפשר על בטיחות העובדים או הקיימות הסביבתית. כשאתה מפתח את המכונות החשמליות של העתיד, נצל את הנוזלים מסדרת ‪3M Novec‬ כדי שיעזרו לך לקרר אותן.

צילום אמנותי של נוזל שקוף ניתז, עם רקע כחול בהיר.
נעים קדימה עם קירור מתקדם.

הפוטנציאל של קירור בטבילה עבור יישומים מרכזיים של רכיבים אלקטרוניים של מערכות חשמליות

אלקטרוניקה חשמלית מניעה את העולם קדימה. ‪3M‬ נהנית מעשרות שנות ניסיון בתחום הקירור של רכיבים אלקטרונים של מערכות חשמליות באמצעות נוזלים מסוג ‪3M™ Fluorinert™ Electronic‬. כעת הדור הבא של נוזלים מסדרת ‪Novec‬ יכולים לעזור לקרר אותם באמצעות קירור בטבילה שהוא פשוט, יעיל, עתיר ביצועים ועם פרופיל קיימות משופר. עם יתרונות משמעותיים בהשוואה לשיטות הקירור הקיימות, עליך לשקול את הפוטנציאל הגלום בנוזלים מסדרת ‪Novec‬ כדי לקרר יישומים עתידיים של אלקטרוניקה חשמלית, כולל:

 • רכבת מהירה בתחנת רכבת מודרנית, עם אנשים על הרציף.
  רכבות מהירות

  רכבות חשמליות מהירות משנות את האופן שבו אנשים נוסעים למרחקים ארוכים בבטחה ובמהירות, תוך השפעה הרבה יותר נמוכה על הסביבה, בהשוואה לטיסות או למודלי תחבורה אחרים.

 • ציוד מכני הנדסי כבד חופר בשעת הזריחה.
  ציוד מכני כבד

  ציוד מכני הנדסי כבד יכול להזיז הרים, אך צורך כמות עצומה של אנרגיה. כך האנרגיה הזו יכולה להיות מסופקת ממערכות הנעה חשמליות והיברידיות שנשלטות על ידי אלקטרוניקה חשמלית.

 • שדה ירוק עם טורבינות רוח גבוהות ושמים כחולים שזרועים בעננים רכים.
  טורבינות רוח

  רתימת אנרגיית הרוח דורשת טרנספורמציה מורכבת של אנרגיה מכנית – שהיא עצמה משתנה בהתאם למהירות הרוח – לאנרגיה חשמלית שמתאימה לרשת.

 • אסדה לשאיבת גז ונפט באוקיינוס.
  שאיבת נפט תת-ימית

  קרקעית הים מהווה סביבה מאתגרת לאלקטרוניקה חשמלית, בה נעשה שימוש במשאבות בנפח גבוה כדי לשאוב נפט באופן יעיל יותר.

 • שתי דלתות של מעלית מהירה עם קירות אדומים.
  מעליות מהירות

  מתכנני גורדי שחקים צריכים להוביל אנשים במהירות לגבהים חדשים. מעליות מהירות חדשות תוכננו כדי להפוך את חייהם של הדיירים והעובדים בבניינים גבוהים לנוחים יותר.

 • טעינת סוללת ‪EV‬ של רכב חשמלי בתחנה.
  ממונע

  האימוץ ההמוני של כלי רכב חשמליים תלוי בייצור של מערכות הנעה יעילות ואמינות שעושות שימוש באלקטרוניקה חשמלית כדי להעביר אנרגיה מהסוללות לגלגלים וכן תשתית וכבלים עבור טעינה מהירה.


עוצמת פתרונות הקירור של הדור הבא

 • בקבוק בגוון ענבר בן גלון אחד של הנוזל המהונדס ‪3M Novec‬ 7100 על רקע לבן.

  פיתחנו את הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M Novec‬ כדי להצטיין ביישומי מעבר חום. הודות לעבודה שלנו עם יצרנים מובילים של אלקטרוניקה חשמלית, אנו מבינים את הדרישות מנוזלי העברת חום שמשמשים במערכות קירור בטבילה של רכיבי אלקטרוניקה חשמלית ומציעים מוצרים שכוללים:
   

  • מגוון רחב של טמפרטורות תפעוליות לשימוש ביישומים שונים
  • אפשרויות שתואמות למערכות קירור בטבילה, חד-שלבית או דו-שלבית
  • תאימות חומרים מעולה כדי למנוע נזק לציוד
  • מגוון של נקודות רתיחה, לחץ קיטור וצפיפות
  • עוצמת בידוד גבוהה שהופכת את הנוזלים לבטוחים בעת מגע עם רכיבים אלקטרוניים

  הורד מדריך לבחירת מוצר למעבר חום ‪(PDF, 79 KB)‬


 • השלב הבא בעשרות שנות הניסיון שלנו בקירור אלקטרוניקה

  הנוזלים ‪3M Fluorinert Electronic‬ שימשו עבור יישומי קירור בטבילה של אלקטרוניקה חשמלית במשך עשרות שנים. כיום מיישמת ‪3M‬ את הניסיון ביישום נוזלים המהונדסים מסדרת ‪3M Novec‬, שחולקים את אותם מאפיינים אך כעת עם פרופיל קיימות משופר. צור עימנו קשר לקבלת עזרה בבחירת המוצר המתאים ביותר למפרטים וליעדים שלך.


‪Novec‬: פתרון חכם יותר מאשר חלופות קירור אחרות

קירור אלקטרוניקה חשמלית באמצעות נוזלים מהונדסים מסדרת ‪Novec‬ במערכת קירור בטבילה מציע יתרונות רבים על פני השיטות האחרות.

 • סמל של מאוורר לבן על רקע סגול, מייצג, קירור באמצעות אוויר.
  ‪Novec‬ בהשוואה לאוויר

  קירור בטבילה מציע קירור עקבי ויעיל יותר בהשוואה לקירור באמצעות אוויר. הוא מאפשר צפיפות גדולה יותר של רכיבים אלקטרוניים – קריטי ליצירת אלקטרוניקה חשמלית קטנה יותר.

 • סמל של ברז מים לבן מטפטף על רקע סגול, מייצג קירור מבוסס מים.
  ‪Novec‬ בהשוואה למים

  השימוש במים לקירור אלקטרוניקה חשמלית מחייב מורכבות משמעותית כדי להבטיח שהמים לא יבואו במגע עם רכיבים אלקטרוניים וייגרמו לקצר. הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪Novec‬ הנם נוזלים מבודדים ולכן בטוחים בעת מגע עם רכיבים אלקטרוניים ומפשטים את מורכבות המערכת.

 • 3 טיפות של נוזל לבן על רקע סגול, מייצג קירור בטבילה באמצעות שמן.
  ‪Novec‬ לעומת שמן

  השמנים השונים שמשמשים לעתים לצורכי מעבר חום בתהליכי קירור בטבילה של אלקטרוניקה חשמלית הנם דליקים בטמפרטורות מסוימות. הם גם מותירים שאריות. הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪Novec‬ אינם דליקים ולכן הם בטוחים יותר, אינם מותירים שאריות ומבטיחים תחזוקה קלה יותר.


 • עץ ירוק גדול בשדה ירוק, עם שמים כחולים בהירים.

  כל הביצועים, ללא פשרות

  ההבטחה של ‪Novec‬ היא ביצועים ללא פשרות. המהנדסים שלנו פיתחו במתכוון את הנוזלים המהונדסים מסדרת ‪Novec‬ תוך מחשבה על בטיחות עובדים וקיימות סביבתית. התכונות הללו כוללות:
   

  • שולי בטיחות עובדים רחבים ואי התלקחות
  • השפעה נמוכה על הסביבה, עם פוטנציאל אפסי לדילול שכבת האוזון ‪(ODP)‬ ופוטנציאל נמוך להתחממות גלובלית ‪(GWP)‬, בהשוואה לקירור קונבנציונאלי באמצעות פחמימנים.
  • תאימות הדוקה לתקנות – לא מתוכננות מגבלות או הפסקות ייצור

כלים ומשאבים עבור אלקטרוניקה חשמלית


צור עימנו קשר כדי לברר אודות קירור בטבילה עבור אלקטרוניקה חשמלית

‪3M Novec‬ זה יותר משורה של מוצרים – אנחנו אנשים שחולקים איתך את התשוקה לפתור בעיות ולשפר את איכות החיים, והניסיון שלנו עם קירור בטבילה ואלקטרוניקה חשמלית מאפשר לנו לעזור לך לעמוד באתגרים שבפניהם אתה ניצב באופן ייחודי. צור עימנו קשר כדי שנוכל לענות על כל שאלה שיש לך או כדי לקבל:
 

 • עזרה ביצירת קשר עם יצרני מערכות קירור בטבילה
 • סיוע בהזמנת נוזלים מהונדסים מסדרת ‪Novec‬ או בחירה בין הנוזלים של ‪Novec‬ לבין נוזלים מסוג ‪Fluorinert Electronic‬
 • מידע אודות רכישת דוגמיות בדיקה
 • נתוני מוצר
 • עצות ליישומים ושיטות עבודה מומלצות
שנה מיקום
ישראל - עברית