מערכת כיבוי אש ‪Novec‬ 1230

מערכת כיבוי אש שמסייעת להגן על כל מה שבאחריותך – אנשים, עסקים, נכסים ואפילו כדור הארץ – מחייבת מדע מתקדם, ללא כל פשרות.

אתה זקוק למידע כדי לקבל החלטה מושכלת שצופה לעתיד, כולל הבנה כיצד פועלים חומרי כיבוי אש שונים ואיך הם עשויים להשפיע על העסק שלך, על העובדים ועל העולם. בחן בעיון את ההשוואה בין נוזל ההגנה מפני שריפות ‪3M™ Novec™‬ 1230 לבין סוגים עיקריים של חומרי כיבוי אש הזמינים כיום. לאחר מכן שוחח איתנו על האופן שבו המדע של ‪3M‬ עשוי לעזור לך. 

תבנית עיצוב רשת ניצחון משולש סגול.

‪3M Novec‬ 1230 לעומת ‪FM-200®‬ ו-‪Hydrofluorococbons‬ אחרים ‪(HFC)‬


המנע מההגבלות הרגולטוריות הנוכחיות והעתידיות על ‪HFC'S‬

הגנה על העולם שבו אנו חיים הפכה לחלק חשוב בחיינו. אנו ב-‪3M‬ מחפשים אחר מדע שתומך במשימה זו. הפעולות הרגולטוריות של ממשלות העולם ויוזמות ארגוניות מאיצות את המעבר מסביבה מסוכנת של חומרי ‪HCF‬ לכיבוי אש, כגון ‪ FM-200® (HFC-227ea)‬ לחלופות שהן יותר נקיות וברות-קיימא.

כתוצאה מכך, חומרי ‪HFC‬ מתמודדים על תקנות מחמירות שקוראות להקטנת הייצור. בעת ציון חומר לכיבוי אש, עליך לשקול את השפעתו על כדור הארץ וגם את העלות והזמינות הפוטנציאלית של חומרים חלופיים בשל צמצום ייצור בהתאם לתקנה רגולטורית.

הנוזל ‪Novec‬ 1230 נהנה מ-‪GWP‬ נמוך מאוד בשיעור של פחות מ-1, הוא אינו פוגע באוזון, אינו מצטבר באטמוספרה ואינו מהווה מוקד רגולטורי לצמצום או הגבלת ייצור. אנו כה בטוחים במוצר זה, שאנו מבטיחים באמצעות האחריות ‪3M™ Blue Sky℠‬ שמבטיחה שקט נפשי הודות להגנה בת 20 שנה מפני הפסדים שנובעים מפעולה רגולטורית.


תבנית עיצוב רשת ניצחון משולש סגול.

‪3M Novec‬ 1230 לעומת גז אינרטי


העלויות הנסתרות של מערכות גז אינרטי מסתכמות במהירות.

הגדרת מערכת כיבוי אש הנכונה נושאת בחובה השלכות ארוכות טווח. מהן העלויות הכרוכות בתחזוקה ומילוי מחדש של מערכת זו?

חלק מתפקידו של מומחה להגנה מפני אש ‪(FPE)‬ הוא לבצע השקעות חכמות עבור הארגון. משמעות הדבר היא לא רק מניעת הפסדים הנובעים מאירוע קטסטרופלי כגון שריפה, אלא גם זיהוי עלויות נסתרות של מערכות, כגון מערכות כיבוי אש שמבוססות על גז אינרטי.

מערכות שמבוססות על גז אינרטי משתרעות על שטחים גדולים יותר ולשטחים האלה יש עלות. מערכות כאלה מחייבות שימוש בכמות אוויר גדולה יותר בכדי לכבות אש בהשוואה לחומרים נקיים, כגון ‪Novec‬ 1230. המשמעות היא שינוע, התקנה ותחזוקה של יותר מכלי גז – שלא לדבר על העלויות הסמויות שכרוכות במילוי מחדש.

קיימות גם עלויות נספות שנדרשות על מנת להפוך מערכת שמבוססת על גז אינרטי לבטוחה, כגון אוורור נוסף, חיזוק נוסף למבנה כדי לתמוך במשקל המערכת וכן בדיקות יקרות נוספות ועלויות רכישה.

חבר את כל אלה ותוכל להבין כיצד ‪Novec‬ 1230 יכול לעזור לך לגרום להשקעה שלך במערכת כיבוי אש להיות חכמה יותר להניב דבידנדים עבור הפרויקט.


תבנית עיצוב רשת ניצחון משולש סגול.

‪3M Novec‬ 1230 לעומת רסס מים ומערכות המטרת מים (ספרינקלרים)


מערכות רסס והמטרת מים עלולות לגרום לנזק קטסטרופלי באלקטרוניקה, חפצים והמשכיות עסקית כוללת.

הגנה מפני אש עבור נכסים קריטיים אינה פשוטה. בעוד ששימוש ברסס מים ומערכות המטרה (ספרינקלרים) עשוי להיות השיטה הברורה לכיבוי אש, ישנם מקרים רבים בהם מים יכולים להזיק כמעט כמו האש עצמה.

חשוב על רכיבים אלקטרוניים וחשמליים להם תפקיד קריטי בחיינו כיום. מים מוליכים חשמל ויכולים לגרום לקצרים, לנזק בלתי הפיך ולאובדן נתונים – נזק שעלול להוביל להשבתה של מערכות קריטיות לפעילות העסקית שלך, לעיר ואפילו לחיי אדם.

כמו כן, תיקון ושחזור של יצירות אומנות, ארכיונים וחפצי אמנות שסובלים מנזקי מים כרוכים ברוב המקרים בעלויות ובמאמצים כבירים – אם בכלל ניתן להצילם.

גם כשהכל מתבצע כמתוכנן, הניקוי והשחזור של חללים שמוגנים באמצעות מים עשוי להיות משמעותי. אל תתן לשם 'ערפל' להטעות אותך. מים הם מים, בכל צורה שהיא. קבל החלטה חכמה בהגדרת מערכת כיבוי אש מתקדמת בכדי להגן על הנכסים החשובים ביותר עבורך.


הורד מידע אודות השוואה בין מערכת שמבוססת על הנוזל ‪3M Novec‬ 1230 לבין מערכות שמבוססות על מים ורסס מים (ערפל).

תבנית עיצוב רשת ניצחון משולש סגול.

‪3M Novec‬ 1230 לעומת כיבוי אש באמצעות פחמן דו חמצני ‪(CO2)‬


פחמן דו-חמצני הינו גז רעיל וקטלני לבני אדם.

במילים פשוטות, פחמן דו חמצני איננו מהווה חומר בטוח לכיבוי אש עבור סביבות בהן אנשים חיים או עובדים. בשל דחיית אוויר, המיועד לנשימה, הוא שולל מהאש את החמצן הדרוש לה לבעירה – אך כך גם מכל האנשים הנמצאים בסביבה.

משמעות הסכנה הטמונה בשימוש בגז CO2  פירושו עצם העובדה שהוא כפוף לתקן אחר. ככלל, אין להתקין מערכת כזו באזורים שבדרך כלל מאוכלסים באדם. כשהחלל מאוכלס, למשל לטובת פעולות תחזוקה, קיימת תקופת 'נעילה' של המערכת שמעכבת את פעולת המערכת בכדי לאפשר לאנשים להתפנות – זמן בו האש עלולה להתפשט.

בנוסף, קיימות מספר עלויות סמויות נוספות שקשורות למערכות שמבוססות על CO2,  חלקן משויכות לסכנה שהן מהוות ואחרות לדרישות ההתקנה. למרות שהפחמן הדו חמצני עצמו אינו יקר, עליך לשקול את העלויות הנוספות שכרוכות בבעלות על מערכת שמבוססת על CO2 :
 

  • הכשרת עובדים לגבי הסיכונים שכרוכים ב-CO2 ותהליכי פינוי
  • שסתומי נעילה – כדי להגן על מרחבים סמוכים
  • דרישות לבדיקות הידרוסטטיות של מכלים בלחץ גבוה
  • דרישות לבדיקות 30 יום
  • עלויות זמני השבתה בשל בדיקות ופעולות תחזוקה
  • בדיקה פריקה מלאה עבור כל סיכון
  • עלויות נדל"ן עבור אחסון המערכת

לך על בטוח. פעל בחוכמה. הגדר מערכת הגנה מפני שריפות שמבוססת על ‪3M™ Novec™‬ 1230.


הורד מידע אודות היעילות של ‪3M Novec‬ 1230 בהשוואה למערכות כיבוי אש שמבוססות על ‪CO2‬

שנה מיקום
ישראל - עברית