סמל מסמך עם סימן ביקורת על רקע סגול

הגדר בביטחון את הנוזל ‪Novec™‬ 1230 להגנה מפני אש

כתוב את המפרט הנכון עבור צורכי הלקוח שלך באמצעות כלי ה- ‪Build a Spec‬ שלנו. צוות מהנדסי כיבוי האש המנוסה שלנו פיתח שפה שתוכל לנצל כדי שתעזור לך לפרט בקלות מערכת כיבוי אש שכוללת את הנוזל ‪Novec‬ 1230 עבור הפרויקט של לקוחותיך, לפי שם או בהתאם לתכונות כלליות.


האם אתה כותב מפרטים עבור ‪3M™ Novec™‬ 1230 להגנה מפני אש?

 • סמל סגול של פיה במערכת כיבוי אש כיבוי עם הכותרת ‪Novec‬ 1230

  חומר הכיבוי הינו המרכיב החיוני בכל מערכת כיבוי אש. כשאתה כותב מפרט, ההמלצות שלך יכולות לקבוע אם אנשים, נכסים בעלי ערך או אפילו העסק כולו ישרדו לאחר שריפה.

  ציין חומר כיבוי שהוא:


  • בטוח לשימוש בחלל מאוכלס
  • בר-קיימא מבחינה סביבתית
  • אינו מוליך חשמלית
  • עומד בתקנים בינלאומיים, כגון ‪NFPA‬ 2001 ו-‪EN-15004‬
  • יכול לכבות אש כבר בשלב הראשוני
  • אינו מותיר שאריות

נוזל נקי לכיבוי אש
סמל סגול של פיה במערכת כיבוי אש כיבוי עם הכותרת ‪Novec‬ 1230

העתק והדבק את הטקסט הבא אל המפרט שלך או הורד דוגמה של מפרט מלא.

 1. סיכום עבודה

  א. תכנון, אספקה והתקנה של מערכת כיבוי אש עם חומר נקי בהצפה מלאה שעושה שימוש ב-1230 ‪3M™ Novec™‬ להגנה מפני אש. (להלן 'מערכת')

 2. נוזל נקי לכיבוי אש

  א. חומר נקי לכיבוי אש יהיה 1230 ‪3M Novec‬.

  ב. חומר נקי צריך להיות בעל פוטנציאל אפסי לדילול שכבת האוזון ‪(ODP)‬.

  ג. חומר נקי צריך להיות בעל פוטנציאל התחממות גלובלית ‪(GWP)‬ בערך קטן מ-1 ‪(‪ITH‬ ל-100 שנים)‬. ‪GWP‬, כפי שהוגדר בדוח ההערכה החמישי של הוועדה הבין-ממשלתית לשינויי אקלים ‪(IPCC AR5)‬ או בתיעוד ואישורים של הסוכנות לאיכות הסביבה ‪(EPA)‬ בארה"ב.

  ד. חומרים לא יוגבלו לשימוש עבור הגנה מפני אש בשל פוטנציאל דלדול שכבת האוזון ‪(ODP)‬ או פוטנציאל התחממות גלובלית ‪(GWP)‬ ואינם מהווים יעד לצמצום ייצור בהתאם לפרוטוקול מונטריאול, אינם כפופים לתקנות ‪F-Gas‬ האירופיות שמתמקדות בצמצום ייצור ויבוא של ‪HFC‬ לאירופה.

  ה. על חומר נקי להיות בעל מרווח בטחון מינימלי של 60% בין אחוז ריכוז התכנון לבין רמת ההשפעה השלילית לא נצפית ‪(NOAEL)‬ עבור סיכונים מסוג ‪A‬ ו-‪C‬. לקבלת הנחיות אודות גורמי הבטיחות עבור סיכונים מסוג ‪B‬, פנה אל יצרן ציוד מקורי ‪(OEM)‬ מאושר.

  ו. חומר כיבוי אש נקי יכלול זיהוי רכיב עבור יחידות כיבוי אש עם חומר נקי מסוג ‪LPCB‬ 1230, ‏‪VdS‬ 2344, ‪CNPP‬ או ‪UL‬ 2166 ‪Halocarbon‬ ואישור בהתאם ל-‪IMC MSC/Circ‬. 848 בהנחיות מתוקנות עבור אישור של מערכות כיבוי אש קבועות באמצעות גז. החומר צריך להכיל ריכוזי כיבוי מינימליים לדלקים מסוג ‪Class A‬ ו-‪Class B‬, תוך שימוש בשיטות המפורטות בתקן ‪ISO‬ 14520 (תקן שמכסה מערכות כיבוי אש מבוססות גז) ותקן ‪UL‬ 2166.

  ז. חומר כיבוי אש נקי ייכלל בתקן ‪ISO‬ 15004 ובתקן ‪NFPA‬ 2001.

  ח. חומר הכיבוי הנקי יכלול הגנה, בעלת תוקף גלובלי ל-20 שנה, מפני איסורים ומגבלות שימוש רגולטוריים בשל פוטנציאל התחממות גלובלית, פוטנציאל דילול שכבת האוזון ומשך החיים האטמוספריים של החומר.

  הורד דוגמה למפרט מלא של 1230 ‪Novec™ (PDF, 104 KB)‬

האם כללי הרכש דורשים חומרי כיבוי אש לא ממותגים?

במקרים מסוימים, ייתכן שתרצה להדגיש קריטריונים ספציפיים של הלקוח, כגון קיימות סביבתית, שולי בטיחות לאנשים המאוכלסים במבנה או הגנה מפני נזק לכונני דיסק קשיח במהלך פריקת המערכת. בחר מטה את התחום עליו תרצה לשים דגש כדי לגשת לעותק מפרט שמתמקד בשיקולים אלה. השתמש בהנחיות מפרט אלה בכדי לקבל את המאפיינים החשובים להם הלקוחות זקוקים.

 • סמל סגול של פיה במערכת כיבוי אש
  מפרט לא ממותג

  אם אתה נדרש לציין חומר ללא שם מותג, תוכל גם לציין חומר שמבוסס על מאפיינים ייחודיים. ‪Novec‬ 1230 משלב קיימות יוצאת דופן עם שולי הבטיחות הגבוהים ביותר בין חומרי כיבוי נקיים ואינו מהווה מוקד לצמצום ייצור בהתאם לתקנה רגולטורית. 

 • סמל סגול של כדור הארץ עטוף בעלה וגבעול, שמייצגים ידידותיות לסביבה
  ידידותי לסביבה

  פגיעה אפסית באוזון אינה מספרת את כל הסיפור. עבור פתרונות ברי-קיימא מלאים, תרצה חומר נקי עם ערך פוטנציאל להתחממות גלובלית ‪(GWP)‬ של <1. המפרטים להלן יכולים לשמש עבור לקוחות שמעריכים מוצרים ברי-קיימא שאינם כפופים לתקנות שינויי אקלים קיימות או עתידיות.

 • סמל סגול של אנשים עם לב קטן על האדם הקדמי
  שולי בטיחות גבוהים

  לא כל חומרי כיבוי האש הנקיים כוללים את אותם שולי בטיחות. בעת כיבוי שריפה בחלל מאוכלס, רמת בטיחותו של חומר כיבוי אש היא השיקול החשוב ביותר. המפתח לכך הוא ריכוז התכנון המינימלי אשר בשימוש. כחלופה לכינוי חומרי כיבוי אש נקיים בשם המותג, ניתן לציין את המוצרים בהתאם לשולי הבטיחות הדרושים.

 • סמל סגול של מרכז נתונים עם גלי קול
  מניעת נזקי ‪HDD‬

  שחרור גז אינרטי במהלך שריפה עלול לגרום נזק לכונני דיסק קשיח. פריקה בחדר השרתים עשויה להימשך 120 שניות עבור סיכון בסיווג ‪(NFPA 2001 5.7.1.1.2). A‬ רמת התדר האקוסטי ומשך הצליל במהלך פריקה, תורמים לכשל הכונן הקשיח בשל הפרעה למעקב הנתונים בכונני דיסק קשיח מסתובבים. אף פריקה של חומר כיבוי אש נקי לא דווחה ככזו שגרמה נזק לכונני דיסק קשיח.


לא ממותג: נוזל נקי לכיבוי אש
סמל סגול של פיה במערכת כיבוי אש

העתק והדבק את הטקסט הבא אל המפרט שלך או הורד דוגמה של מפרט מלא.

 1. סיכום עבודה

  א. תכנון, אספקה והתקנה של מערכת כיבוי אש עם חומר נקי בהצפה מלאה שעושה שימוש בחומר שמיוצר על ידי יצרן בעל מוניטין בתהליך הנקרא פלואורינציה אלקטרוכימית. (להלן 'מערכת')

 2. נוזל נקי לכיבוי אש

  א. החומר ייוצר במתקן בעל תקן ‪ISO‬ 9001 ו-‪ISO‬ 14001.

  ב. חומר נקי יהיה בעל פוטנציאל אפסי לדילול שכבת האוזון ‪(ODP)‬.

  ג. חומר נקי יהיה בעל פוטנציאל התחממות גלובלית ‪(GWP)‬ בערך קטן מ-1 ‪(‪ITH‬ ל-100 שנים)‬. ‪GWP‬, כפי שהוגדר בדוח ההערכה החמישי של הוועדה הבין-ממשלתית לשינויי אקלים ‪(IPCC AR5)‬.

  ד. חומר לא יוגבל לשימוש עבור הגנה מפני אש בשל פוטנציאל דילול שכבת האוזון ‪(ODP)‬ או פוטנציאל התחממות גלובלית ‪(GWP)‬ ואינו מהווה יעד לצמצום ייצור בהתאם לפרוטוקול מונטריאול, אינו כפוף לתקנות ‪F-Gas‬ האירופיות שמתמקדות בצמצום ייצור ויבוא של ‪HFC‬ לאירופה.

  ה. על חומר נקי להיות בעל מרווח בטחון מינימלי של 60% בין אחוז ריכוז התכנון לבין רמת ההשפעה השלילית לא נצפית ‪(NOAEL)‬ עבור סיכונים מסוג ‪A‬ ו-‪C‬. לקבלת הנחיות אודות גורמי הבטיחות עבור סיכונים מסוג ‪B‬, פנה אל יצרן ציוד מקורי ‪(OEM)‬ מאושר.

  ו. ריכוז הכיבוי המינימלי ‪(MEC)‬ שנקבע על ידי בדיקה כנדרש, בהתאם לכל תקני בדיקת מעבדה מוכרים (כלומר, ‪FM 5600, UL 2166‬), לא יעלה על 3.3%.

  ז. חומר כיבוי האש הנקי יכלול זיהוי רכיב עבור יחידות כיבוי אש עם חומר נקי מסוג ‪LPCB 1230, VdS 2344, CNPP‬ או ‪UL 2166 Halocarbon‬ ואישור בהתאם ל-‪IMC MSC/Circ‬. 848 בהנחיות מתוקנות עבור אישור של מערכות כיבוי אש קבועות באמצעות גז. החומר צריך להכיל ריכוזי כיבוי מינימליים לדלקים מסוג ‪Class A‬ ו-‪Class B‬, תוך שימוש בשיטות המפורטות בתקן ‪ISO 14520‬ (תקן שמכסה מערכות כיבוי אש מבוססות גז) ותקן ‪UL 2166‬.

  ח. חומר כיבוי האש הנקי ייכלל בתקן ‪ISO 15004‬ ובתקן ‪NFPA 2001‬.

  ט. חומר הכיבוי הנקי יכלול הגנה, בעלת תוקף גלובלי ל-20 שנה, מפני איסורים ומגבלות שימוש רגולטוריים בשל פוטנציאל התחממות גלובלית, פוטנציאל דלדול שכבת האוזון ומשך החיים האטמוספריים של החומר.

  י. הישות שמציעה מערכת מאושרת שעושה שימוש בחומר כיבוי אש נקי אמיתי, תוכל להוכיח את קשריה העסקיים עם יצרן חומר הכיבוי הנקי ועם שותף ‪OEM‬ מאושר של יצרן זה.

  כ. המכלים של המערכת יכללו סימון שיציין את שם יצרן המערכת ואת מותג החומר הנקי. אספקת השירות למערכת וכן המילוי החוזר של המכלים יתבצעו על ידי נציג מורשה של היצרן, תוך שימוש בחומר מהמותג שבו נעשה שימוש במהלך ההתקנה המקורית.

  הורד דוגמה למפרט מלא לא ממותג
העתק והדבק טקסט זה שמתמקד בקיימות סביבתית למפרט שלך
Purple icon of the earth being wrapped with a leaf and stem, representing environmentally friendly

מערכת כיבוי האש תכלול אחריות ל-20 שנה של יצרן החומר הנקי שתעניק אחריות מפני כל פעילות רגולטורית שתוביל לצמצום ייצור וזאת למשך פרק זמן של 20 שנה ממועד התקנת המערכת. יצרן החומר הנקי יספק למשתמש הקצה אישור שכולל את תאריך האחריות וכן את התנאים הכלליים לקיומה.

 1. סיכום עבודה

  א. תכנון, אספקה והתקנה של מערכת כיבוי אש עם חומר נקי בהצפה מלאה שעושה שימוש בחומר נקי בעל קיימות סביבתית.

 2. נוזל נקי לכיבוי אש

  א. חומר נקי יהיה בעל פוטנציאל אפסי לדילול שכבת האוזון ‪(ODP)‬.

  ב. חומר נקי יהיה בעל פוטנציאל התחממות גלובלית ‪(GWP)‬ בערך קטן מ-1 ‪(‪ITH‬ ל-100 שנים)‬. ‪GWP‬, כפי שהוגדר בדוח ההערכה החמישי של הוועדה הבין-ממשלתית לשינויי אקלים ‪(IPCC AR5)‬.

  ג. מכלי המערכת יהיו בעלי סימון שיציין את שם יצרן המערכת ואת מותג החומר הנקי. מילוי חוזר של המערכת יתבצע עם המותג המקורי של החומר הנקי.

  ד. חומרים לא יוגבלו לשימוש עבור הגנה מפני אש בשל פוטנציאל דילול שכבת האוזון ‪(ODP)‬ או פוטנציאל התחממות גלובלית ‪(GWP)‬ ואינם מהווים יעד לצמצום ייצור בהתאם לפרוטוקול מונטריאול, אינם כפופים לתקנות ‪F-Gas‬ האירופיות שמתמקדות בצמצום ייצור ויבוא של ‪HFC‬ לאירופה.
העתק והדבק טקסט זה שמתמקד בבטיחות הנמצאים במבנה למפרט שלך
Purple icon of people with a small heart on the front person

על חומר נקי להיות בעל מרווח בטחון מינימלי של 60% בין אחוז ריכוז התכנון לבין רמת ההשפעה השלילית הבלתי נצפית ‪(NOAEL)‬ עבור סיכונים מסוג ‪A‬ ו-‪C‬. לקבלת הנחיות אודות גורמי הבטיחות עבור סיכונים מסוג ‪B‬, פנה אל יצרן ציוד מקורי ‪(OEM)‬ מאושר.

העתק והדבק טקסט זה שמתמקד בחששות מפני רעש למפרט שלך‏‎
Purple icon of data center with sound waves

המערכת תהיה בעלת אישור של יצרן מערכת כיבוי האש באשר לרמות רעש במהלך פריקת החומר שאינן חורגות משיעור של 110 ‪dB‬, מ-0.5 עד 5.0 ‪kHz‬, למשך פרק זמן של יותר מ-20 שניות, במרחק של 1 מטר מפיית פריקת הגז. היצרן יספק מסמכי המציגים את רמות הרעש שנבדקו ע"י ‪LFZ‬ מקסימום ל-1/3 אוקטבה או שיטה מאושרת אחרת.

איור של מערכת כיבוי אש עם מכלים של ‪Novec‬ 1230

חפש יצרן ציוד מאושר

תן לנו להשיב על שאלותיך בנושא כיבוי אש

פנה לצוות המהנדסים והמומחים שלנו כדי שישיב על שאלותיך ויעניק לך את התמיכה הדרושה לך בנושא מערכות כיבוי אש, תקנות ו-‪Novec‬ 1230.  

שנה מיקום
ישראל - עברית