כיבוי אש – ‪Novec‬ 1230 להגנה מפני אש

נוזל להגנה מפני אש ‪3M™ Novec™‬ 1230 הוא חומר נקי לכיבוי אש שפותח כתחליף למטפי הלון ו-‪Hydrofluorocarbon (HFC)‬. הוא משתייך למשפחת כימיקלים שנקראים ‪Halocarbons‬, קבוצה שכוללת ‪HFC‬ ו-‪Fluoroketones‬. הנוזל ‪Novec‬ 1230 נוזל הוא מסוג ‪Fluoroketone‬, בעוד שחומרים כימיים נקיים, כגון ‪FM-200™‬ הנם מסוג ‪HFC (HFC-227ea)‬. לנוזל ‪Novec‬ 1230 יש פוטנציאל תרומה להתחממות כדור הארץ ‪(GWP)‬ נמוך מ-1, בעוד שערך ה-‪GPW‬ של ‪HFC‬ גבוה מ-3,000. לנוזל ‪Novec‬ 1230 שולי בטיחות גבוהים יותר עבור נוכחות אנושית הקרב חומרים נקיים, כולל גז אינרטי.

מערכת ההגנה מפני שריפה ‪Ansul Sapphire‬ עם נוזל ‪Novec‬ 1230 מופעלת על שרתים במרכז נתונים.
להגן על מה שחשוב.
צור קשר

חומר כיבוי אש נקי תוכנן עבור העתיד

 • כשאתה מגדיר מערכת הגנה מפני אש, הבחירות שלך יכולה לקבוע אם אנשים, נכס בעל ערך או אפילו עסק שלם ישרדו שריפה. כשהמערכת משתמשת בנוזל ‪Novec‬ 1230, תוכל להציע ללקוחותיך בבטחה פתרון שיכול:

   
  • לכבות אש בשניות, לפני שהיא אפילו מתחילה והרבה לפני שמערכות מבוססות מים או מערכות אינרטיות מתחילות לעבוד.

  • לעזור בהגנה על נכסים רבי ערך, כולל רכיבים אלקטרוניים, מסמכי נייר שאין להם תחליף, חפצי אמנות וארכיונים. מכיוון ש-‪Novec‬ 1230 הוא פתרון כיבוי אש נטול מים, הוא אינו משאיר שאריות ואינו מוליך מבחינה חשמלית.

  • לספק שולי בטיחות גבוהים יותר לאנשים בהשוואה לכל פתרון אחר המתבסס על שימוש בחומר נקי.

  • הוא אינו כפוף להפסקת ייצור של ‪HFC‬ בשל תקנות ‪F-Gas‬ באירופה או בהתאם לכל גוף פיקוח בינלאומי, כולל ‪Montreal Protocol‬.

  • הוא כולל אחריות סביבתית גלובלית – אחריות ‪3M™ Blue Sky℠‬ , שנועדה לספק שקט נפשי נוסף.

  • הוא מאוחסן כנוזל ומופעל כגז, לכן מאכלס כ-80% פחות שטח רצפה בהשוואה למערכות גז אינרטי.

  • מתאים לסיכוני אש מסוג ‪B, A‬ ו-‪C‬.

 • מומחית ‪IT‬ משתמשת ב-‪iPad‬ במרכז הנתונים, עם גרפיקה של משולש סגול בחלק העליון והטקסט

  כיצד עובד ‪Novec‬ 1230?

  ‪Novec‬ 1230 מכבה אש לפני שהיא מתלקחת באמצעות הסרת חום. במערכת הצפה טיפוסית, הנוזל מאוחסן כנוזל בצילינדרים שדחוסים באמצעות חנקן. חיישני זיהוי אוטומטיים מפעילים שחרור כשהתלקחות האש נמצאת בשלב ההתחלתי, כדי להבטיח כיבוי בתוך מספר שניות.

  ‪Novec‬ 1230 מתאדה פי 50 מהר יותר בהשוואה למים. למעשה, אתה יכול להשרות ספר בכריכה רכה במיכל עם נוזל ‪Novec‬ 1230 נוזל ולאחר דקה להרים אותו שוב ולהמשיך לקרוא מהנקודה בה הפסקת.

  בסרטון וידאו זה תוכל לראות בדיקה מבוקרת של אש במרכז נתונים מדומה. צפה כדי להשוות בין הביצועים של ‪Novec‬ 1230 לבין מערכת ממטרות (ספרינקלרים) מבוססת מים.


 • הגנת אש חכמה, בטוחה ובת קיימא

  הגנת אש חכמה, בטוחה ובת קיימא

  כשאתה מאפיין מערכת להגנה מפני שריפה, חייהם של אנשים, פרנסתם והסביבה נמצאים על כף המאזניים. נוזל הגנת האש של ‪3M™ Novec™‬ עוזר להעניק לך את השקט הנפשי שעשית את הבחירה החכמה לעזור לשמור על כל הדברים שבטיפולך.

  נוזל הגנת האש ‪3M™ Novec™‬ 1230 הוא חומר סינתטי נקי מהדור הבא, המיועד לאזן בין חששות לבטיחות, ביצועים ואיכות הסביבה.


 • בר-קיימא

  עוזר לשמור על העסק שלך ועל הסביבה

  נוזל הגנת האש ‪3M™ Novec™‬ 1230 הוא בעל הפרופיל הסביבתי הגבוה ביותר של חומרים נקיים סינטטיים הקיימים כיום.

  עם אפס פוטנציאל פגיעה באוזון ‪(ODP)‬,פוטנציאל התחממות כדור הארץ ‪(GWP)‬ הנמוך מ -1 ואורך חיים אטמוספרי של חמישה יום, נוזל ‪Novec‬ 1230 מסייע בהגנה על הסביבה, כמו גם על הנכסים החשובים שלך.

  נוזל ‪Novec‬ 1230 אינו כפוף לתקנת הגז F האירופית או לכל הוראה או תקנה בינלאומית אחרת.

  קרא עוד

  צפה בתרשים


 • יבוי שריפות במהירות

  כיבוי שריפות במהירות

  תוך שניות מתגלה אפקט הכיבוי המלא של נוזל הגנת האש ‪3M™ Novec™‬ 1230. כאשר הוא משוחרר במערכת מעוצבת כראוי, הנוזל של נובק 1230 מתפוגג במהירות ומתפזר באופן שווה בכל המרחב המוגן תוך 10 שניות. הוא סופג את החום מהאש ובכך מפריע לתגובת השרשרת ותוך 40 שניות לכל היותר מכבה את האש. מכיוון שמערכת כיבוי האש המשתמשת בנוזל ‪Novec‬ 1230 מכבה אש הרבה יותר מהר בהשוואה למערכות מבוססות גז אינרטי או ‪CO2‬, הפגיעה בנכסים בעלי ערך גבוה מופחתת משמעותית. המשמעות היא שהעסק יכול להמשיך כרגיל.

  קרא עוד ‪(PDF, 3.47 MB)‬

  צפה בתרשים


 • בטוח עבור אנשים

  בטוח עבור אנשים

  צפה בתרשים: חומרי כיבוי אש: מרווח הבטיחות

  חומרי כיבוי אש אינם שווים בבטיחותם. סקירת הכמות וריכוז החומרים המותרת לבני אדם הינם המדריך הטוב ביותר להשפעה שעלולה להיות מסוכנת.. ‪NOAEL‬ הוא הגבול הבינלאומי שנקבע עבור אמצעי הכיבוי השונים. תכנון ריכוז הוא כמות חומר הכיבוי הדרוש לכיבוי האש בבטחה. שולי הבטיחות לבני אדם נובעים מההבדל היחסי בין תכנון ריכוז לבין ה- ‪NOAEL‬ הספציפי.

  תרשים: נוזל ‪Novec‬ 1230 מספק מרווח ביטחון רחב ביותר לשימוש בחללים תפוסים מבוסס על ‪EN‬ 15004 מחלקה גבוהה יותר של סכנה ‪A‬, ו- ‪NFPA‬ 12 עבור ‪CO2‬


 • חוסך מקום
  Required cylinders for a typical Higher Hazard Class A extinguishing system (200 m3)

  חוסך מקום

  מערכות כיבוי אש הדורשות צילינדרים מרובים יכולות להוות אתגר. נוזל הגנת האש ‪3M™ Novec™‬ 1230 מאוחסן כנוזל, ואילו גזים אינרטיים או ‪CO2‬ מאוחסנים כגז. המשמעות היא שאתה צריך פחות צילינדרים כדי לאחסן נוזל 1230 של נובק, מה שמאפשר בחירה גמישה יותר באתר. עבור חללים סגורים ניתן להתקין את הצילינדרים באזור המוגן, תוך הסרת הצורך בחדר אחסון נפרד. בטווח הארוך הנוזל ‪Novec‬ 1230 יכול לעזור לחסוך מקום ועלויות נלוות.


שאלות נפוצות

למידע נוסף אודות ‪Novec‬ 1230 – קבל תשובות לשאלות נפוצות ולמד מדוע מפרטים מכנים אותו חומר נקי ללא שווה ערך מקביל ידוע בשוק.

כרזה סגולה: שרתי מרכזי נתונים; ספינה; מגדל שידור; מטוס; משאבת גז, מוזיאון, רכבת, בית חולים, מפעל
כיבוי אש אידיאלי לתעשיות מאתגרות

יישומים ומקרי בוחן עבור תעשיות מאתגרות


השוואה בין פתרונות הגנה מפני אש

השווה הכל

‪Novec‬ 1230 מציע ערך שאין שני לו. בין אם אתה מעוניין:


 • להחליף מערכת הגנה מפני אש מבוססת הלון
 • למצוא חלופה ידידותית לסביבה ובעלות דומה ל-‪FM-200™‬ או ל-‪HFC‬ אחרים
 • לבחור בחומר נקי עם שולי בטיחות גבוהים עבור חללים מאויישים

ראה במבט חטוף כיצד הוא מתמודד מול מערכות כיבוי אש נפוצות אחרות במונחים של ביצועים, בטיחות, קיימות וגמישות תכנונית.

או בצע השוואה יסודית מול חומרי ‪HFC‬, גזים אינרטיים, מים וכן ‪CO₂‬.

‪Novec‬ 1230 לעומת ‪Inergen, FE-25, FM-200‬, מים, תרסיס ו-‪CO2‬. השווה: בטיחות, ביצועים, קיימות ותכנון

 • ‪Fire Wire‬ הוא עלון רבעוני של ‪3M Novec‬ 1230 בנושא כיבוי אש שפותח עבור מהנדסים, אדריכלים וכל אחד אחר שעוסק בתחום ההגנה מפני סיכוני אש מיוחדים. הירשם כדי לקבל מקרי בוחן, הכרזות על מוצרים חדשים של ‪3M‬ ושותפי ‪OEM‬ שלנו, שאלות נפוצות, פרשנות חדשות ועוד.


מהנדס בודק מסמכים כדי להכין מפרט של 1230 ‪Novec‬
צור מפרט

כל מפרט למערכת כיבוי אש באמצעות נוזל ‪Novec‬ 1230 משקף את הנסיבות הייחודיות של היישום כמו גם את השיקולים המיוחדים של כל לקוח, כמו קיימות, בטיחות דיירים או הגנה על נכסים עדינים כמו כוננים קשיחים.

בנה במהירות ובקלות מפרט העונה על צרכי הלקוח בעזרת הכלי לבניית מפרט.

צור מפרט משלך
מערכת כיבוי אש ממחישה צילינדרים מלאים בנוזל ‪Novec‬ 1230
חפש יצרן ציוד מאושר

עבדנו עם יצרני הציוד המקורי המאושרים שלנו ‪(OEM)‬ כדי לייעל את ביצועי הנוזל של נובק 1230 במערכות הרשומות או המאושרות שלהם.

חפש שותף ‪OEM‬

משאבים וכלים מוצעים


 • שדה ירוק עם קו יער ושמש שמציצה מבעד לשמיים כחולים

  אחריות ‪3M™ Blue Sky℠‬

  אחריות ‪3M™ Blue Sky℠‬ היא האחריות הסביבתית הגלובלית הראשונה מסוגה בתעשייה. אם נוזל הגנת כיבוי אש של ‪3M™ Novec™‬ 1230 ייאסר או יוגבל לשימוש כחומר להגנה מפני אש, תוך 20 שנה לאחר ההתקנה בגלל פוטנציאל התפרקות האוזון ‪(ODP)‬ או פוטנציאל ההתחממות הגלובלית ‪(GWP)‬, אנו נחזיר את מחיר הרכישה של הנוזל (מגובה באחריות מערכת המוצעת על ידי שותפי ‪OEM‬ ספציפיים).

  הורד עלון ‪(PDF, 247 KB)‬


תן לנו להשיב על שאלותיך בנושא כיבוי אש

פנה לצוות המהנדסים והמדענים שלנו כדי שישיב לשאלותיך ויעניק לך את התמיכה הדרושה לך בנושא מערכות כיבוי אש, תקנות ו-‪Novec‬ 1230.

שנה מיקום
ישראל - עברית